Реєструйся

Сучасні технології стають дедалі популярнішими при наймі персоналу


Використання сучасних технологій в процесі пошуку та підбору персоналу все ж ще не настільки популярний серед українських рекрутерів. Тим не менш, вже зайняло досить серйозне місце на ряду з щодня використовуваними інструментами.

Про це розповіли керівник департаменту розвитку компанія Personnel Consulting Ганна Радченко і консультант Luxoft Personnel Ельвіра Пунтусова.

Останнім часом рекрутери активно використовують сучасні технології для пошуку кандидатів, які дозволяють значно скоротити час пошуку. Особливо ця тенденція проглядається в IT-сфері“, – зазначила Ельвіра Пунтусова.

Тим не менш, вона підкреслила, що “хмарні” сервери і системи автоматизації підбору персоналу не настільки популярні серед рекрутерів, але використання соціальних медіа (як професійних: LinkedIn, Xing, Мой Круг і т.д., так і загальнотематичні: ВКонтакте , Facebook, Однокласники, Twitter) і чатів (наприклад, Skype) дає величезну перевагу при пошуку кандидатів.

За допомогою цих ресурсів можна знайти практично будь-якого кандидата, знаючи лише його e-mail або прізвище та ім’я, з іншого боку, соцмережі – це відмінний майданчик для розміщення вакансій і краудсорсингу в профільних групах“, – додала експерт.

У теж час Ганна Радченко зазначила, що використання інформаційних технологій в процесі пошуку та підбору персоналу ще не набуло масового характеру, принаймні на території України, але вже зайняло досить серйозне місце на ряду з щодня використовуваними інструментами.

Європейська практика моніторингу соцмереж та інтернет-ресурсів також поступово набуває поширення, найчастіше в сферах IT і суміжних областях. В тому числі – практика моніторингу соціальної активності потенційних кандидатів в мережі, як критерій оцінки їх зайнятості в робочий час прямими функціональними обов’язками“, – розповіла вона.

За словами експерта, технічна можливість проводити віддалені співбесіди, наприклад, в Скайпі, спрощує процес підбору і, звичайно ж, скорочує витрати, як фінансові, так і часові.

З іншого ж боку, при використанні даного інструменту з’являється потреба в більш ретельному репутаційному аудиті, так як віддалені співбесіди створюють недостатньо повний портрет кандидата. Також хотілося б відзначити, що інтенсивність використання сучасних інформаційних технологій в рекрутингу не може бути так само висока, як на Заході, це обумовлено особливостями ведення українського бізнесу“, – зазначила вона.

За матеріалами інтернет порталу: UBR.