...
Реєструйся

У Києві лікарям швидкої допомоги уріжуть зарплати


Новий Закон України «Про екстрену медичну допомогу», який набирає чинності з 01 січня 2013 року, має багато недоліків, які зруйнують систему швидкої допомоги в столиці. Про це на прес-конференції 24 грудня 2012р. заявили представники вільної профспілки працівників швидкої допомоги та представники Всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів.

За словами фахівців, необхідність реформування системи швидкої допомоги дійсно існує. Але те, яким чином це робиться сьогодні в Україні, може призвести до трагічних наслідків. Учасники прес-конференції назвали ряд недоліків даної реформи.

«Встановлено нові нормативи швидкості приїзду бригади швидкої допомоги. В межах міста ліміт часу складе 10 хвилин. Так, ми згодні, що чим швидше – тим краще. Однак чомусь ніхто не говорить про стан доріг, про пробки, про стан автопарку, врешті-решт, про брак фінансування на паливо. Я сам недавно разом з санітаркою хвилин 15 виштовхував «швидку», яка забуксувала в снігу. За таких умов норматив “вкладатися в 10 хвилин” просто неможливий. І кого зроблять винуватим, якщо «швидка» не приїде за цей час? Чи не дорожні служби, не затори в столиці і не чиновники, з вини яких кількості бригад швидкої допомоги в столиці катастрофічно не вистачає. Винуватими зроблять медичних працівників», – заявив глава вільної профспілки працівників швидкої допомоги Максим Іонов.

Крім того, за словами Максима Іонова, реформування працює на підвищення швидкості приїзду «швидкої». А ось про якість самої допомоги ніхто не подумав.

«Відповідно до нового Закону України «Про екстрену медичну допомогу», планується скасувати спеціалізовані служби швидкої медичної допомоги. Фахівців кардіореанімації, дитячої та психіатричної швидкої допомоги можуть перекваліфікувати в фахівців невідкладних станів. Про підготовку таких універсальних фахівців чиновники не турбувалися. Якщо в людини інфаркт, інсульт – необхідно відразу на місці надавати дуже складну медичну допомогу, якої значна частина простих лікарів “швидкої” не володіє. Або, наприклад, педіатрія. Я сам фахівець в іншому напрямку медицини. І коли мене викличуть до 8-місячної дитині у важкому стані, що я зможу зробити? Тільки відвезти його до лікарні», – стверджує медик.

Окрім іншого, стверджують фахівці, реформа не має ніяких джерел фінансування. Вже зараз працівникам “швидкої” повідомили про те, що не будуть виплачувати 30% надбавки за інтенсивність роботи. При зростанні навантаження на “швидкі” зарплати тільки зменшуються.

«Медична галузь зараз фінансується на 20 відсотків від необхідного. Проведення реформи завжди пов’язане з додатковим фінансуванням. А у нас грошей не вистачає навіть на те, що є. Значить, кошти на проведення реформи будуть виділятися за рахунок цьогорічного фінансування. І мені дуже цікаво, у яких хворих ці кошти відберуть?» — розповідає Ольга Скорина, керівник юридичної служби Всеукраїнської Ради захисту прав пацієнтів.

Медики кажуть, що в будь-якому випадку будуть робити все можливе, щоб надавати допомогу хворим. Однак вимагають призупинити реформування і максимально ретельно доопрацювати новий закон.

Нагадаємо, влітку 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про екстрену медичну допомогу» (№ 10155). Законом визначено, що бригада екстреної медичної допомоги – це забезпечена спеціалізованим санітарним транспортом мобільна структурно-функціональна одиниця, яка в цілодобовому режимі надає екстрену медичну допомогу на місці події або під час перевезення людини в невідкладному стані в заклад охорони здоров’я. Виклик її здійснюється за номером 103 або 112.

Медико-правовой портал “103-law.org.ua