Скорочувати розрив у пенсійному забезпеченні необхідно за рахунок підвищення найнижчих пенсій і заморожування високих.
Про це заявила замміністра фінансів Тетяна Єфименко.
Водночас, вона підкреслила, що до питання про урізання пенсій держслужбовцям потрібно підходити зважено.
“Колись держслужбовцям було сказано: ви будете отримувати маленьку зарплату, але вам гарантоване гідне пенсійне забезпечення. Орієнтуючись на невисокий дохід, держслужбовці водночас не пов’язані з ризиками бізнесу. Та й не кожна людина має здібності до підприємницької діяльності”, – відзначила вона.
Замміністра підкреслила, що значна різниця між групами найбагатших і найбідніших – це один з головних чинників, який створює політичну і соціальну нестабільність.
Тому, щоб не було загрози соціальних потрясінь, співвідношення між найвищими і найнижчими доходами має скорочуватися, переконана Єфименко.
“Треба йти шляхом зростання мінімальних доходів, підтягуючи їх до вищої планки. І таким шляхом ми йдемо – може, не з тієї швидкістю, з якою хотілося б. Це – принципова позиція”, – підкреслила вона.
Щодо джерел покриття дефіциту Пенсійного фонду, замміністра відзначила, що Мінфін вважає, що малий і середній бізнес повинен платити пенсійні внески з мінімальної заробітної плати.
“І це той крок, що дасть змогу скоротити дефіцит Пенсійного фонду”, – переконана Єфименко.
Відзначимо, що станом на 1 квітня 2010 року майже 70% українців отримують пенсію нижче за тисячу гривень.Про це свідчать дані Міністерства праці і соціальної політики, представлені в ході міжнародної конференції “Пенсійна реформа в Україні”.
Так, 52,86% (або 7248,7 тис.) осіб отримують пенсії у розмірі 800 гривень, 16,59% (2275,9 тис.) пенсіонерів отримують пенсію від 801 до 1000 гривень.
Разом з тим, пенсію в розмірі від 1001 до 1500 гривень отримують 16,78% українців (2301,8 тис. осіб). І лише 13,76% українських громадян (1886,5 тис. осіб) отримують пенсію, яка перевищує 1500 гривень.
Джерело: