...
Реєструйся

У Мінсоцполітики вирішили, як будуть виплачувати “зарплатні” борги


На сьогодні не існує заборгованості перед вчителями, лікарями та іншими працівниками бюджетної сфери. Про це заявила міністр соціальної політики України Наталія Королевська, повідомляє прес-служба відомства.

Ліквідацію заборгованості по зарплаті я розглядаю як один із напрямків соціального захисту. На відміну від кінця минулого року, на сьогодні не існує заборгованості перед вчителями, лікарями та іншими працівниками бюджетної сфери“, – зазначила вона.

Міністр нагадала, що в кінці грудня заборгованість по зарплаті бюджетникам склала 213,7 млн. грн. У цілому по країні “зарплатний” борг залишається досить великим. На 1 березня – це 1,5 млрд. гривень. Найбільші боржники (244 млн грн.) – державні підприємства та підприємства-банкрути.

Як зазначила міністр, для вирішення питання щодо заборгованості підприємств-банкрутів пропонується створити гарантійну установу. “На сьогодні дієвих інструментів зменшення таких боргів, які становлять 413 млн грн, поки немає Тому ми розглядаємо питання створення гарантійної установи, на яке буде покладено обов’язок виплачувати людям зарплату в разі початку процедури банкрутства підприємства“, – повідомила вона.

При розробці пропозицій щодо створення гарантійної установи було вивчено кращий європейський досвід, зокрема Німеччини, Франції, Бельгії, Чехії, Естонії. “Робота установ-гарантів передбачена Конвенцією № 173 МОП про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності роботодавця, а також рекомендаціями МОП. Поки Україна лише частково приєдналася до цієї Конвенції, зокрема, без урахування положень про гарантійне установі“, – зазначила міністр.

За даними Держкомстату, на 1 березня заборгованість по зарплаті по Україні становила 1,5 млрд. гривень. У структурі боргу:

– Державні підприємства – 244 млн. грн.

– Комунальні підприємства – 41 млн. грн.

– Підприємства інших форм власності – 243,8 млн. грн.

– Підприємства банкрути – 413 млн. грн.

– Економічно неактивні підприємства – 64 млн. грн.