У Росії вже в 2012 році може бути прийнято рішення про скасування трудових книжок. Про це, як повідомляє “Інтерфакс”, заявив заступник глави Міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку Олександр Сафонов. За його словами, у більшості країн світу такі книжки не використовуються.
Чиновник зазначив, що для працівників, які приходять на свою першу роботу, немає необхідності заводити трудові книжки, тому що в Росії налагоджений персоніфікований облік співробітників. Тим часом, для тих, у кого є трудові книжки, необхідно, як вважає Сафонов, передбачити 10-річний перехідний період. Про це повідомляє РИА Новости.
Скасування трудових книжок може сприятливо позначитися на компаніях, яким не треба буде витрачати гроші на ведення додаткової документації.
Зараз трудові книжки дійсно втратили своє значення: права співробітника захищаються трудовим договором, а пенсія йому нараховується за свідченням пенсійного страхування.
Дискусія про необхідність скасування трудових книжок ведеться в Росії принаймні з 2006 року. Тоді голова комітету Держдуми з праці і соціальної політики Андрій Ісаєв пропонував не видавати трудові книжки з 2009 року. Тим не менш, ця ідея була заблокована.
Зараз у Трудовому кодексі Росії у статті 66 зафіксовано, що трудова книжка є основним документом про діяльність і стаж працівника. Роботодавець зобов’язаний вести трудову книжку кожного співробітника, який пропрацював більше 5 днів. Виписки з трудової книжки зараз необхідні для отримання низки документів, у тому числі закордонних паспортів.
Джерело: ubr.ua