Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні завершило тренінг з цільової професійної підготовки українських трудових мігрантів, що прибули в липні 2010 року з сезонних робіт в Португалії.
Повернувшись на батьківщину, українські працівники привезли з собою професійні навички і заощадження, які могли б стимулювати розвиток місцевої економіки. Програма тренінгів була розроблена з метою реінтеграції мігрантів після їх повернення на місцевий ринок праці і для збільшення вигоди від міграції.
Тренінг проводився у м. Кам’янці-Подільському Хмельницької області в рамках пілотного проекту МОМ “Тимчасова і маятникова трудова міграція між Португалією та Україною”. Його основна мета – навчити повернулися із заробітків українців основ фінансової справи та розвитку власного бізнесу. На заняттях також були присутні працівники регіональних офісів Центру зайнятості у Хмельницькій області.
Представники МОМ відзначають, що навчання трудових мігрантів основ фінансової справи та розвитку власного бізнесу є критично важливим кроком у справі посилення аспекту трудової міграції, спрямованого на розвиток країни походження, тобто України.
Учасники тренінгу ознайомилися з законодавством та специфічними особливостями відкриття власного бізнесу в Україні, з питаннями ведення бухгалтерії, економії, управління банківськими рахунками та інвестування, поліпшення доступу до кредитів. Крім того, вони отримали можливість пройти спеціальні комп’ютерні курси для початківців.
Під час навчання українські трудові мігранти дізналися також про можливі напрямки малого бізнесу в їх регіоні – зелений туризм, ремесла, вирощування сільгосппродукції і т.д.
Одним з основних переваг маятникової міграції є те, що вона сприяє міжнародному пересуванню робочої сили і, в той же час, не призводить до зростання сукупного кількості мігрантів, тому що передбачає тимчасовий виїзд громадян на сезонні роботи (3-6 місяців).
Попередній тренінг для українських трудових мігрантів, що повернулися з сезонних робіт в Португалії, відбувся у квітні 2010 року в тому ж Кам’янці-Подільському. Наступні тренінги планується провести в Хмельницькій області восени цього року.