...
Реєструйся

Українці не проти детектора брехні


Більшість українців погодилися б пройти перевірку на поліграфі (“детекторі брехні”) при влаштуванні на роботу. Разом з тим, такий спосіб перевірки при працевлаштування застосовують лише 7% українських компаній.

Роботодавці вважають тестування на детекторі некоректним

Згідно з опитуванням, перевірка претендентів на детекторі брехні – нечасте явище в українських компаніях: лише 2% організацій застосовують цей метод для перевірки всіх потенційних співробітників і ще 5% використовують поліграф при наймі спеціального персоналу (охоронців, співробітників служби безпеки тощо). Переважна ж більшість роботодавців (93%) вважає тестування кандидатів на детекторі брехні зайвим і не практикує дану процедуру: “Це некоректно, в будь-якому випадку живе спілкування дасть більший результат!;” Цей метод більше підходить для спецслужб “.

При цьому 14% українських кадровиків вважають тестування на поліграфі необхідним для всіх категорій кандидатів, а 36% впевнені, що перевіряти на чесність варто тільки співробітників спеціальних підрозділів і претендентів на керівні посади. “Можливо, це полегшить відбір претендентів на деякі топові позиції, робота яких пов’язана з матеріальною відповідальністю”, – коментують вони. Однак не всі представники компаній беззастережно довіряють поліграфу. На думку деяких з них, прилад “навряд чи зможе показати правду, тому що нові співробітники завжди на нервах”.

Ще 40% кадрових працівників переконані в абсолютній непотрібності перевірки претендентів на детекторі брехні: “Навіщо починати відносини з недовіри? Якщо людина збрехала на співбесіді, то це все одно відкриється на випробувальному терміні”.

Претенденти не проти пройти перевірку

Серед претендентів перевірку на поліграфі згодні пройти 72%. Варто відзначити, що серед чоловіків таких більше, ніж серед жінок (76% проти 67%). У частини респондентів ця процедура викликає цікавість: “Я не проти. Самому цікаво, що з цього могло б вийти!” Інші вже піддавалися подібної перевірки і не вбачають у ній нічого особливого: “Вже проходила, і мене це не лякає”. Але деякі респонденти все ж уточнюють, що вони погодяться на перевірку, тільки якщо “запитання не матимуть явно провокаційного характеру”.

Категорично проти подібної перевірки на чесність висловлюються 14% наших співгромадян. На їхню думку, застосування детектора брехні на співбесіді – це порушення прав людини і ознака недовіри потенційного роботодавця доспівробітника. “Вважаю це принизливим для претендентів, робота яких не передбачає режиму секретності”; – кажуть учасники дослідження.

Стільки ж українців (14%) вагалися з відповіддю: “Взагалі-то мені немає чого приховувати, але ж при перевірці задають не завжди коректні питання…”

Джерело: ubr.ua