Документ забезпечує відкритий та прозорий механізм організації будівництва житла для військовослужбовців на земельних ділянках державної власності, наданих для розміщення і діяльності правоохоронних, інших державних органів.
Дія порядку не поширюється на будівництво житла за рахунок державного та місцевих бюджетів.
Зокрема, передбачено, що перелік земельних ділянок, що пропонуються для спільного будівництва житла, після відповідних погоджень на рівні міністерств подається на затвердження Уряду.
Забудовника визначають на конкурсній основі. Керівник правоохоронного органу затверджує комісію у складі не менше 5 осіб, яка власне, й проводить конкурс. Конкурсна комісія розробляє та затверджує вимоги щодо будівництва житла, прогнозні строки закінчення будівництва та введення в експлуатацію. Умови, оголошені перед проведенням конкурсу, під час укладання договору на будівництво не змінюються.
Критерієм визначення переможця є максимальна кількість житла, що може отримати організатор конкурсу, а також прогнозні строки завершення будівництва та введення в експлуатацію.
Реалізація постанови сприятиме розв’язанню проблеми забезпечення житлом військовослужбовців за рахунок позабюджетних джерел фінансування та запобігає зловживанням у цій сфері.