Сьогодні на ринку праці спостерігається тенденція, коли роботодавці більш охоче наймають молодих фахівців без досвіду роботи. Адже вони легко навчаються і мають бажання працювати, до того ж, у молодді рівень зарплати нижчий, ніж у досвідчених колег. Про тенденції на українському ринку праці в коментарі UBR.UA розповіли керуючий партнер консалтингової агенції “Джаггер” Марина Насирова та директор з персоналу ТОВ “ДПА” Олена Сафонова.
“Дійсно, на деякі позиції вигідніше найняти молодих фахівців – аналітиків, бухгалтерів, операціоністів.Вони відкриті до нових знань, легко навчаються і мають велике бажання працювати. Приміром, на посаду “бухгалтера” ми беремо випускників з гарними теоретичними знаннями. В цьому випадку , ймовірність успіху становить 50 на 50, адже багато чого буде залежати від наставника“, – розповіла Олена Сафонова.
Природно, додала вона, праця молодих фахівців спочатку оплачується нижче, ніж більш досвідчених колег. “Але, незважаючи на це, рівень їх заробітної плати, як правило, зростає швидше – в залежності від ступеня навченості і ефективності праці. Досвідчені ж співробітники приходять на вищі ставки, які можуть залишатися незмінними протягом тривалого часу“, – зазначила експерт.
У теж час, Марина Насирова вважає, що збільшення попиту на студентів та випускників без досвіду роботи пов’язане з досить великою кількістю стартапів, які на перше місце ставлять не досвід, а цікаві нестандартні ідеї, мислення, позитивний погляд і відсутність обмежень у плані переміщень.
“Як правило, такі проекти залучають не грошима, а цікавими завданнями, командою, викликом, а це саме те, що зараз рухає молоддю. У молодих людей інша мотивація. Вони впевнені у відносній стабільності своїх батьків, які завжди прагнули до побудови кар’єри. А тому фінансове забезпечення молодого покоління поки залишається на плечах старшого“, – підкреслила вона.
На думку Марини Насирової, поточна ситуація і тенденція повинна підштовхнути локальні українські компанії до більш грамотної побудови взаємин зі студентами. “HR-менеджерам варто враховувати це при складанні своїх планів роботи, адже починається справжня “війна “за таланти“, – зазначила вона.
Також Олена Сафонова додала, що для того, щоб підприємства були готові брати на роботу молодих спеціалістів, має бути тісна взаємодія між роботодавцями та навчальними закладами. Практика показує: стандартна програма навчання часто не дає умінь і знань, необхідних у роботі.
“Випускники-бухгалтери не володіють податковим обліком, економісти недостатньо знають Excel, а юристи – нормативну базу. Як тільки система навчання буде налагоджена, вузи будуть готувати більш кваліфікований персонал, який роботодавці з радістю візьмуть у штат“, – вважає вона.