...
Реєструйся

В Україні почала діяти Державна програма боротьби з бідністю


Уряд, вочевидь, серйозно занепокоївшись проблемою зниження рівня життя наших громадян, затвердив Державну цільову соціальну програму подолання та запобігання бідності на період до 2015 року.
Головними цілями Програми, природно, стали: зменшення кількості бідного населення серед працюючих, сімей з дітьми, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, безробітних, інвалідів, бездомних, в сільській місцевості та запобігання хронічної бідності.


Розв’язувати проблеми уряд має намір через відновлення виробництва і стимулювання економічного зростання, сприяння зайнятості населення та розвитку ринку праці, удосконалення механізму оплати праці, розвиток системи соцстрахування, удосконалення пенсійної системи, поліпшення медобслуговування населення та ін. По кожному з цих пунктів Програма містить більш-менш конкретизовані кроки.

Результати її реалізації оцінюватимуть за низкою показників: індекс реального ВВП, ВВП на душу населення, динаміка створення робочих місць, рівень зайнятості та безробіття населення у віці від 15 до 70 років, рівень середньомісячної зарплати, індекс реальної зарплати, співвідношення середньомісячної зарплати і фактичного розміру прожиткового мінімуму, співвідношення мінімального і середнього рівня пенсії, рівень бідності за відносним (у т.ч. критерієм крайньої бідності) і абсолютним критерієм тощо.

Орієнтовні обсяги фінансування, що характерно, визначені досить розпливчасто: обсяг виділених з бюджетів (державного і місцевих) коштів “визначається щороку виходячи з конкретних завдань та можливостей бюджету”.

Програма діє з 24 жовтня дня.

Джерело: news.ligazakon.ua