...
Реєструйся

В університетах почали офіційно брати 900 грн за перескладання іспиту


Виші почали введення офіційних платних послуг. Першим став Таврійський нацуніверситет у Сімферополі, де за перескладання іспиту з комісією у професора беруть 900 грн., Повідомляє «Сегодня».

Міністр освіти Дмитро Табачник каже, що міністерство не може диктувати вишам свої умови і лімітувати розцінки.

«Це невід’ємна частина самоврядування вишів. При перескладанні плата буде стягуватися, тільки якщо студент без поважних причин пропустив 30% навчального курсу. Якщо принесеш довідку, що хворів, – грошей не треба », – пояснив міністр.

За його словами, розміри оплати виш може варіювати.

«Скажімо, в Таврійському університеті за допконсультаціі беруть 90-117 грн., за перескладання – від 200 до 900. Все залежить від насиченості консультацій або наукового ступеня викладача», – сказав Табачник.

Міністр підкреслив, що уряд легалізує послуги, які і раніше надавали у вишах, тільки платили за них у конвертах.

У той же час координатор ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних зазначив, що оскільки планується, що 30% цих грошей підуть на доплати викладачам, у них є стимул «різати» студентів на іспитах».

Міністерство, в свою чергу, запевняє, що всі скарги на викладачів буде перевіряти і карати, якщо студента завалили необгрунтовано.

В інших вишах поки в роздумах, чи варто брати гроші за перескладання. «Ми цього вводити не будемо, це створить непотрібну атмосферу недовіри між студентами і викладачами», – каже ректор КПІ Михайло Згуровський.

Опитані виданням студенти КНУ ім. Шевченка та Київського університету ім. Грінченка розповіли, що у них платні послуги поки не вводилися і навіть не анонсувалися.

Нагадаємо, 27 серпня Кабінет міністрів України прийняв постанову № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами і закладами системи освіти, що відносяться до державної та комунальної форми власності», у якій йдеться про суттєве розширення платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами.

Джерело: «proUA»