...
Реєструйся

Вам за 50? Саме Ви нам і потрібні!


Більшість роботодавців з підозрою ставляться до працівників у віці за 50. Вони вважають їх неефективними. Натомість американські дослідники доводять протилежне і радять компаніям частіше наймати людей старшого віку.

Роботодавці часто кажуть, що старші співробітники не володіють новими технологіями і немають гнучкого мислення. Але це не більше ніж міф, стверджує Дебора Рассел, директор з вивчення проблем персоналу консалтингової компанії Towers Perrin.
Згідно з дослідженням, яке нещодавно провела названа компанія, працівники у віці за 50 працюють не гірше, а то й краще молодих. Компанія опитала 35 000 співробітників великих корпорацій і з’ясувала: працівники старшого віку більш орієнтовані на клієнтів, а молодь – на досягнення власних цілей.

Дослідження Towers Perrin показали, що річний прибуток компаній з більш високим рівнем «клієнтоорієнтованості» працівників часто перевершує середній рівень прибутку інших підприємств у тій самій галузі. Тому працівники “у віці” вельми вигідні роботодавцям.
Дослідники спростували ще один поширений міф. Вони довели, що старші люди можуть так само бути новаторами, як і молоді. «Нові рішення пропонують як молоді, так і старші», – стверджує Девід Гейлнсон, професор економіки Чиказького університету і автор книги Old Masters and Young Geniuses: The Two Cycles of Artistic Creativity («Старі майстри і юні генії: два цикли креативності»). Він пояснює, що креативність буває двох видів. Люди, що володіють творчим потенціалом першого виду, руйнують традиції і правила, люди з другим видом креативності створюють нове на основі раніше набутих знань. «Компаніям потрібні люди обох типів», – констатує Гейлнсон.

У ході дослідження з’ясувалося також, що працівники старшого віку легко навчаються новим технологіям. «Вважається, що стару собаку не можна навчити новим трюкам. Але, схоже, менеджерам давно час розпрощатися з цими уявленнями», – стверджує Ніл Чарнесс, професор психології Університету штату Флорида.
У Вірменії, наприклад, багато хто погоджується з американськими дослідженнями. Утім, у рекрутерів на те свої причини. Працівник за 50 сформувався як професіонал ще в радянські часи. Це людина іншої гарту. Такі люди успішно працюють в таких галузях, як фінанси, бухгалтерія, господарські служби, де бізнес-процеси йдуть повільно, і вони встигають за темпом. Однак, 10% 50-річних все-таки витримують гонку і стають справжніми зірками бізнесу.
Тепер і роботодавці стали розуміти, що у людей у віці є перспективи. Раніше на роботу брали найчастіше молодих, і оптимальним кандидатом вважався чоловік 30-32 років. Нині ж вікова планка піднялася до 45 років.

Джерело: Лига развития бизнеса