Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.
«Соціальна політика уряду, яка передусім спрямована на підвищення базових державних соціальних стандартів і відповідне збільшення пенсій та інших соціальних виплат, вже призвела до того, що частка соціальної допомоги та інших одержаних поточних трансфертів у доходах населення майже зрівнялася з часткою заробітної плати», — пише автор.
За його словами, стрімке зростання доходів від трудової діяльності дало змогу дещо вирівняти цю диспропорцію, однак поглибило іншу невідповідність в економіці, а саме — між зростанням продуктивності праці та рівнем заробітної плати. Внаслідок цього в умовах економічної кризи досягнутий значний рівень соціальних виплат може стати негативним важелем впливу на економіку України, оскільки в умовах скорочення заробітної плати відбувається пропорційне зменшення податкових відрахувань, які є джерелом соціальних виплат.
«Тобто збільшується дефіцит соціальних фондів, що загрожує прискоренням інфляції. До того ж ситуація, коли обсяги доходів від трудової діяльності менші, ніж соціальні виплати, пригнічує мотивацію до праці», — вказує Данилишин.
Так, соціальна допомога та інші отримані населенням поточні трансферти перевищили доходи населення від трудової діяльності і досягають надзвичайно високого значення в майже 50% ВВП. Для довідки: в Російській Федерації на соціальні виплати в структурі доходів припадає до 10% ВВП.