Виручка продуктових магазинів виросла в два рази, таксисти заробляли за два дні кілька тисяч, а двірники здавали в оренду свої лопати.
Сніговий колапс створив проблеми не для всіх мешканців столиці. Деякі кияни змогли непогано заробити в період снігопадів. Щасливчиками в ці вихідні стали таксисти, водії мікроавтобусів і джипів, а також власники продуктових магазинів. Двірники, водії тракторів і МНСники теж не залишилися без грошей.
Поїздка в таксі на вихідні коштувала 300 гривень
Водії зі служб таксі розповідають, що багато хто з них навіть не виїжджали в період сильних снігопадів. “Я ж не ідіот, щоб в такий сніг виїжджати Та я і з двору навіть не зміг би виїхати», – говорить таксист Дмитро. Однак, за словами його колег, які все ж ризикнули виїхати, вони заробили приблизно на 20% більше, ніж в інші дні. “Люди самі пропонували більше, – розповів нам таксист Володимир, – але у нас тариф, тому сильно не розбагатієш. Ми й не хотіли тому виїжджати. Хто ж захоче за 25 гривень їздити в таких умовах?“
При цьому, за інформацією кореспондентів “Сегодня”, таксисти таки придумали спосіб швидкого заробітку на снігопаді. Водії садили по декілька чоловік в машину, брали з кожного по 30 гривень і довозили до метро. Підвозячи, наприклад, п’ятьох пасажирів, таксисти заробляли в п’ять разів більше, ніж у звичайні дні і виручали за вихідні становила понад 2000 гривень.
Деякі водії взагалі підняли ціни до стелі. “Мій знайомий розповів, як від “Експоцентра України” до вулиці Метрологічної з нього взяли 340 гривень, а я їхав від “Магеллана “до тієї ж Метрологічної за 280“, – говорить киянин Валентин.
Крім того, для деяких водіїв на великих джипах ці вихідні стали просто “золотими”. За інформацією, середня “такса” власників джипів становила 300 гривень на годину.
Мікроавтобуси підвозили до метро за 40 гривень
Таксисти були не єдиними водіями, які нажилися на аномальному снігопаді. У перші дні після припинення сніжної бурі, коли міський громадський транспорт не ходив, водії мікроавтобусів брали з людей в десятки разів більше за проїзд, ніж у звичайні дні. “На вихідних вздовж лінії швидкісного трамвая по вулиці Борщагівській ходив мікроавтобус “Рівне-Київ”. Довозили до метро, брали по 25 гривень з людини, – розповідає Валентин. – А друг розповідав, що в мікроавтобусі, який возив людей від Героїв Сталінграду до метро “Оболонь”, брали за проїзд 40 гривень“.
Виручка продуктових магазинів виросла в 2 рази
Березневі снігопади створили ажіотаж навколо продуктів харчування – люди масово кинулися запасатися їжею. Тому власники продуктових магазинів теж змогли отримати пристойний дохід завдяки снігу. “У нас виручка виросла в два рази тільки за той час, коли йшов цей сніг. Тут черги такі були – люди все купували і купували, – каже продавець продуктового магазину на вулиці Саксаганського Владислава, – із продуктів брали найбільше молоко, хліб і крупи». За словами працівниці магазину, ціни вони не піднімали – просто не було сенсу, настільки багато було покупців.
“Нам ще пощастило, що власник відразу зорієнтувався, і поставка всіх продуктів була без перебоїв. Я чула, скрізь не було хліба й “молочки”, але у нас було все. Тому і дохід так виріс під час цих снігопадів», – пояснила продавець.
Двірники здавали свої лопати за 250 гривень
Заповзятливі двірники теж не залишилися осторонь, вирішивши збагатитися на снігопаді. У суботу багатьом водіям потрібні були лопати, щоб відкопати свої машини із заметів, а з магазинів вони зникли вже через кілька годин. Коли до вечора купити лопату стало справжньою проблемою, двірники стали просити за свої лопати гроші. Так, наприклад, на вулиці Тарасівській у суботу ввечері вони здавали в оренду лопати по 250 гривень.
Трактори на вихідні також були на вагу золота і деякі комунальники не забули скористатися сніговим колапсом. За інформацією, у Святошинському районі на вихідні їздив трактор, водій якого брав близько 250-300 гривень за прибирання заметів біля машин і проходів до парадним.
Деякі співробітники МНС теж вирішили не працювати безкорисливо. Наприклад, ще на вихідні в соціальних мережах з’явилася інформація про те, що на Житомирській трасі МНСники витягували машини з кучугур за 100 гривень. При цьому ті водії, які відмовлялися платити, так і продовжували стояти по капот в снігу.
Автори: Аліса Ревнова, Олексій Темченко
Джерело: “Сегодня“