...
Реєструйся

Як повернутися на роботу після “декрету”?


Декрет може закінчитися безробіттям. Українки стоять перед вибором: кар’єра або дитина. Тож частина жінок оформлює міні-відпустку. Народивши, вони намагаються якомога швидше повернутися на роботу, оскільки бояться втратити місце і кваліфікацію. Такі результати дослідження соціологів. Втім, чимало мам не можуть працевлаштуватися після декрету.

Найзатятіші кар’єристки стають до праці вже за тиждень після пологів, а у великих компаніях перебувають у відпустці з догляду за дитиною в середньому усього чотири місяці. Це результати соцдосліджень. Утім є й ті, для кого декрет закінчується безробіттям.

“Немає проблем, чим зайнятися. Є питання, що немає бажання чимось займатися. І наш питання в тому, що чоловіки і жінки дуже люблять скаржитися, на те, що немає грошей”, — пояснює психолог Діана Щербанська.

За час декретної відпустки жінки втрачають деякі навички та пропускають важливі зміни в своїй сфері діяльності, тому роботодавці не надто охоче їх наймають. Ми вирішили провести експеримент. Тиждень тому розіслали резюме зразкового співробітника, втім додали одним з пунктів наявність малої дитини.

З моменту розсилки резюме минуло кілька днів. Запрошення на співбесіду ми так і не отримали, тож спробуємо самі зателефонувати потенційному роботодавцеві. Лише з 5 разу додзвонилися і почули таку відповідь:

— Ми переглянули ваше резюме, але, на жаль, ви нам не підходите, у вас мала дитина.

“Вам повинні надати письмову відмову. Але ви ж самі розумієте, що, якщо ви не підходите, то роботодавець відмовить вам на будь-яких умовах. І потім буде дуже важко в суді довести своє право”, — каже юрист міжнародного кадрового порталу Ганна Воєводіна.

Однак юристи радять використовувати законодавчі гарантії. Тобто 70 днів до пологів та 56 після. За цей проміжок часу роботодавець не має права звільнити молоду маму.

За даними соціологів, лише 63% компаній надають декретну відпустку. 48% співробітників працюють у звичайному режимі. 28% — дозволяють гнучкий графік роботи. І тільки 3,5% мають дитячі кімнати та ясла.

А ось рекрутери кажуть: немає нічого страшного в тому, щоб вийти після декрету на рівень нижче.

“Якщо в даний момент вона не розвиває свої професійні навички, то їй необхідно бути готовою, що коли вона повернеться, звичайно, вона буде працювати на нижчому рівні. Але законодавство податкове, правила обліку, змінилися за цей час досить сильно, якщо вона не буде працювати, то чим ми зможемо їй допомогти?”, — запитує юрист міжнародного кадрового порталу Ганна Воєводіна.

Проте більшість експертів відзначають і позитивні тенденції на ринку праці. Багато роботодавців в умовах конкуренції змушені переходити на цивілізований стиль роботи: чіткий графік з дотриманням Трудового кодексу, з медичним страхуванням для мами й дитини та навіть частковою або повною оплатою дитсадків.

Автор: Инна Мазуркевич   Источник: ubr.ua