...
Реєструйся

ЗАТРИМУВАТИ ЗАРПЛАТУ ЗМОЖУТЬ МАКСИМУМ НА 7 ДНІВ


2 червня 2010 року Верховна Рада прийняла за основу закон, який робить жорсткішими терміни виплати зарплати. Відповідно до нього роботодавець зобов’язаний розрахуватися із працівником не пізніше ніж через 7 днів після того, як роботу виконано.

Наприклад, якщо закон набуде чинності з червня, то зарплату за цей місяць повинні видати не пізніше ніж 7 липня. Це стосується підприємств всіх форм власності, як державних, так і приватних, у тому числі й підприємців-фізосіб, які мають найманих робітників.

Як роз’яснив автор законопроекту, нардеп Володимир Марущенко (фракція НУНС), зараз у КЗпП зазначена лише періодичність виплати зарплати – не рідше двох разів на місяць, причому час між виплатами не повинен перевищувати 16 днів. Проте на одних підприємствах розраховуються за минулий місяць 1-го числа, на інших – можуть і 15-го, що, на думку автора, дискримінує працівників різних структур, тому що одні за виконану в ті самі строки роботу одержують гроші раніше, інші пізніше.

Відповідно до проекту, зарплата повинна виплачуватися працівникам регулярно в робочі дні в термін, установлений колективним договором або нормативним актом роботодавця, проте не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, який не перевищує 16 календарних днів і не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Спочатку автором законопроекту пропонувалося визначити строк в 3 дні, але пропозиція не була підтримана. Тоді було запропоновано визначити строк «не пізніше 7 днів», оскільки, за словами представників великих підприємств, у великих трудових колективах неможливо за три дні здійснити виплату зарплати.

На думку головного бухгалтера великого ЗАТ Тетяни К., новий закон буде вигідний державі (більш швидко та чітко почнуть надходити виплати до бюджету) і працівникові – у нього з’явиться більше прав вимагати заробіток, у тому числі й через суд. А от підприємству доведеться раніше резервувати гроші на зарплату, а його бухгалтерам буде потрібно сидіти наприкінці місяця надурочно, щоб вчасно встигнути розрахувати, кому скільки слід, і скласти відомості.

За матеріалами:

trud.gov.ua