«КАДРОВИК РОКУ’2015»
МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА
ПРАКТИКА КАДРОВИКА
Лідія Басмат
Ведення трудових книжок працівників. Виправляємо помилки
Яким чином виправити неправильний запис у трудовій книжці? Як правильно внести запис про зміну назви підприємства? Чи може підприємство, на якому працівник працює за сумісництвом, внести запис про сумісництво? Що означає: «Робота за сумісництвом у трудовій книжці зазначається окремим рядком»?
ДАЙДЖЕСТ НОВИН ЗАКОНОДАВСТВА
Олег Котяш
Найважливіші зміни законодавства: ІІ півріччя 2015 року
Ось і минув 2015 рік, насичений різноманітними подіями. Звісно, не обійшлося і без змін у законодавстві, які стосуються також і кадрової служби. Нові вимоги законодавства для кадровика за липень — грудень 2015 року для зручності подано у таблиці. Зокрема, нагадаємо, яким документом встановлено єдині вимоги щодо створення управлінських документів і роботи зі службовими документами, які зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України внесено Указом Президента України, у якому розмірі тепер оплачуються лікарняні за рахунок коштів роботодавця тощо.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
Галина Білоткач
Про внесення змін до наказу; «чорнобильську» відпустку; звільнення у зв’язку з виходом на пенсію та у зв’язку з призовом на строкову військову службу
Запитання, що надходять на «Гарячу лінію», часто цікавлять багатьох передплатників, тому деякі з них подаємо у нашому журналі, як-от: як оформити відсутність працівника на роботі, якщо після року військової служби його не демобілізували? Чи враховуються святкові й неробочі дні під час надання «чорнобильської» відпустки? Чи можна звільнити працівника за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію за вислугу років без відпрацювання двох тижнів?
СУДОВА ПРАКТИКА
Постанова Верховного Суду України «Про визнання незаконним та скасування наказу, виданого з порушенням трудового законодавства» від 16 грудня 2015 року
ДІЛОВОДСТВО
Юлія Юзова
Правильне оформлення кадрових документів: уникаємо типових помилок. Реєстрація та облік у кадровому діловодстві
Опублікований матеріал із цього циклу присвячений реєстрації документів та їх обліку. Реєстрація документа засвідчує факт його створення або надходження до підприємства і надає юридичної сили. У статті детально розглядається процедура реєстрації і види документів, які підлягають реєстрації, та наведено 15 зразків журналів, які варто вести у кадровій службі. Серед них: книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них, журнал обліку особових справ, книга обліку видачі довідок про стаж, місце роботи, заробітну плату, журнал обліку посадових (робочих) інструкцій, журнал обліку листків непрацездатності працівників та ін.
ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ
- Особливості надання відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами та у зв’язку з усиновленням дитини
- Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи
- Звільнення жінки, котра має дитину до трьох років
- Додаткова соціальна відпустка та сумісництво
СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
Микола Постернак
Листки непрацездатності тепер розраховувати легше
Як правильно визначити розрахунковий період для оплати листка непраце¬здатності? Чи вираховуються із цього періоду дні, коли особа перебувала у відпустці без збереження заробітної плати? Яким розміром обмежується допомога по тимчасовій непрацездатності? Як обчислити середньоденну заробітну плату для розрахунку допомоги особі, яка перед настанням страхового випадку не мала заробітку з поважних причин?
Олександр Лазоренко
Як правильно визначити страховий стаж і оплатити тимчасову втрату працездатності: нові вимоги
Актуальне питання у сфері соціального страхування — як обчислювати страховий стаж для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах на підставі листків непрацездатності? Будь-який роботодавець і бухгалтер повинні знати, як розрахувати стаж для листка непрацездатності, бо нарахування для виплат матеріального забезпечення здійснює саме роботодавець. А от про підтвердження страхового стажу працівникові слід подбати заздалегідь самостійно. Пропонуємо розібратися в питаннях: які саме випадки належать до страхових? Як обчислювати страховий стаж? Якими документами підтверджується страховий стаж? Як зараховувати періоди до страхового стажу до набуття чинності Законом № 2240?
ПРАВОВА ІНФОРМАЦІЯ
- Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII
- Наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу» від 19 листопада 2015 року № 2310/5