...
Реєструйся

Журнал «КАДРОВИК.UA» № 9, 2021

✔ КАЛЕНДАР КАДРОВИКА
✔ МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА
✔ ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ

 • Оксана Каманова. Звільнення за прогул: 10 найпоширеніших помилок роботодавця

— Що може зробити роботодавець, щоб з’ясувати причини відсутності працівника на роботі?
— Які причини відсутності працівника на роботі можуть бути поважними?
— Як правильно скласти акт про відсутність працівника на роботі?
— Де зафіксувати час відсутності працівника на роботі?

 

 • Лариса Красовська. Прийняття та звільнення за строковим трудовим договором

02.06.2020 на підприємство прийнято працівницю за строковим трудовим договором на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (до 05.12.2021) основної працівниці. Прийнята працівниця має дитину, яка народилася 07.05.2006. Чоловік працівниці та батько дитини помер у грудні 2020 року. 06.08.2021 основна працівниця повідомила роботодавця про своє бажання перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та приступити до роботи з 20.08.2021 на умовах неповного робочого часу — 3 робочих дні на тиждень (понеділок, вівторок, середа) по 4 години щодня з 09.00 до 13.00. Роботодавець відразу повідомив працівницю, яку прийнято за строковим трудовим договором, що її буде звільнено у зв’язку із закінченням строку трудового договору 19.08.2021. Ця працівниця попросила залишити її на роботі на умовах неповного робочого часу з 20.08.2021, щоб розділити оклад з основною працівницею й працювати на обійманій посаді з понеділка по середу по 4 години (з 14.00 до 18.00) та повний день у четвер та п’ятницю Роботодавець узяв час на ухвалення рішення, але працівниця, яку прийнято за строковим трудовим договором, перестала виходити на роботу з 16.08.2021 та відповідати на телефонні дзвінки. 19.08.2021 працівниця, яку прийнято за строковим трудовим договором, повідомила роботодавця, що перебуває на «лікарняному», але підтвердження своєї непрацездатності не надала. Чи може роботодавець:

— установити основній працівниці режим неповного робочого часу;
— установити працівниці, яку прийнято за строковим трудовим договором, режим неповного робочого часу;
— звільнити працівницю, яку прийнято за строковим трудовим договором, за прогул без поважних причин або у зв’язку із закінченням строку трудового договору чи зобов’язаний залишити цю працівницю на роботі, оскільки вона має неповнолітню дитину?

 

✔ МЕНЕДЖМЕНТ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

 • Світлана Цимбалюк. Диференціація основної заробітної плати: як побудувати схему посадових окладів

В офтальмологічній клініці основна заробітна плата (посадові оклади, оклади) працівників визначається на основі схеми посадових окладів.

— Як побудувати схему посадових окладів, щоб забезпечити об’єктивну диференціацію основної заробітної плати працівників?
— Як удосконалити міжкваліфікаційні співвідношення в оплаті праці, аби посилити мотиваційний потенціал схеми посадових окладів?

 

✔ ПРАКТИКА КАДРОВИКА

 • Галина Білоткач. Запитання гарячої лінії

— Як, не порушуючи законодавства, звільнити за результатами випробування працівника в період тимчасової непрацездатності?
— Чи може роботодавець із 10 червня 2021 року видавати працівникам, які на цю дату вже працювали на підприємстві, на руки для зберігання паперові трудові книжки? Чи може працівник, який працевлаштовується вперше, із зазначеної дати вимагати у роботодавця внести записи про його роботу до паперової трудової книжки?
— Чи вноситься до трудової книжки запис про встановлення працівникові випробування?
— Чи виплачується працівнику-пенсіонеру вихідна допомога при звільненні у зв’язку зі скороченням штату працівників?
— Коли потрібно виплатити «відпусткові», щоб не порушити вимог законодавства?
— Чи можна звільнити працівника, якщо стосовно нього порушено кримінальну справу й обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою (працівник перебуває в слідчому ізоляторі)?
— Як можна поділити щорічну відпустку?
— Чи надається щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці працівникові, який працює на умовах неповного робочого дня (2 год.)?
— Чи можна прийняти на роботу працівника, який подав трудову книжку, оформлену в Білорусії?
— Чи потрібно попереджати працівників про переведення разом із підприємством в іншу місцевість?
— Чи може роботодавець укласти з водієм автотранспортних засобів договір про повну матеріальну відповідальність?

 

✔ СУЧАСНЕ ДІЛОВОДСТВО

 • Олена Загорецька. Оформлення різних видів довідок

— Які види довідок дозволяється створювати в електронній формі?
— Які види довідок слід засвідчувати відбитком печатки юридичної особи?
— До обов’язків якого структурного підрозділу юридичної особи належить підготовка та видавання працівникам довідок біографічного характеру?

 

✔ КАДРОВИЙ ПРОФІЛЬ

 • Редакція журналу «КАДРОВИК.UA». Кваліфікаційна характеристика посади директора

За класифікацією професій посада «Директор» віднесена до кола посад, пов’язаних із здійсненням різноманітних функцій управління та керівництва, які в цілому суттєво відрізняються за своєю складністю та відповідальністю.

Детальніше права, обов’язки та відповідальність директора конкретних підприємства, установи, організації визначаються посадовою інструкцією за цією посадою та статутом цього підприємства.

 • Олександр Клименко. Приклад профілю посади директора підприємства

 

✔ НОТАТКИ РОБОТОДАВЦЯ

 • Вікторія Ліпчанська. Визначення останнього робочого дня в разі припинення трудового договору

— Які підстави припинення трудового договору?
— Який день вважається днем звільнення?
— Чи може день звільнення працівника збігатися з вихідним днем?

 

✔ КАДРОАУДИТ

 • Редакція журналу «КАДРОВИК.UA». Відсутність колективного договору: порушення чи норма?

Укладення та виконання колективних договорів визначається Законом України «Про колективні договори і угоди» від 1 липня 1993 року № 3356-XII.

У законодавстві нема норми, що передбачає відповідальність за відсутність колективного договору, але відсутність колективного договору тягне за собою порушення керівником норм законодавства про працю, зокрема Кодексу законів про працю України.

 

✔ ІНФОТЕКА

 • Перенесення вихідних днів у 2022 році

 

✔ КАДРОКОНСПЕКТ

 • Карантин. Постанови КМУ та зміни до них

Придбати