Передплати журнал

Чи має право на податкову соціальну пільгу нерезидент, який офіційно працевлаштований?


Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, якщо іноземець має офіційний дозвіл на працевлаштування і уклав трудовий договір (контракт) з роботодавцем — резидентом, то за умови виконання статті 169 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) він має право на податкову соціальну пільгу. 

Так, згідно з підпунктом 169.2.1 пункту 169.1 статті 169  ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Підпунктом 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 ПКУ наведено кінцевий перелік доходів фізичних осіб, до яких податкова соціальна пільга не може бути застосована. Так, до цього переліку відносяться доходи, інші ніж заробітна плата; заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету та доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Джерело: sumy.tax.gov.ua

Матеріали до теми


Хто може отримати допомогу від міжнародних організацій: інфографіка
Міжнародні організації продовжують надавати допомогу українцям, постраждалим від війни. На сьогодні спільно з Урядом України реалізуються три такі програми. Громадяни ...
Грошова допомога від міжнародних організацій: перший етап приймання заявок на її виплату завершено
Наразі громадяни України подали понад 10 мільйонів заявок, у зв’язку із чим тимчасово припиняється збір заявок на платформі «єДопомога» задля ...