Договір — одна з найбільш древніх правових конструкцій. Раніше за нього в історії зобов’язального права, що складалося, виникли лише делікти. Розвиток різних форм спілкування між людьми висунуло потребу в наданні їм можливості за погодженої сторонами волі використовувати запропоновані законодавцем або самим створити правові моделі. Такими моделями й стали договори (контракти).
Юридичне визначення договору цивільно-правового характеру (далі — ЦПХ) на виконання робіт надається в Цивільному кодексі України (далі — ЦКУ).
ЦПХ — це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну чи припинення цивільних прав й обов’язків (ст. 626 ЦКУ).
Договори ЦПХ укладаються традиційно в письмовій формі. Необхідність укладення договору ЦПХ у письмовій формі обумовлена тим, що ЦКУ регулює лише загальні умови окремих договорів ЦПХ.
Жоден із договорів ЦПХ не передбачає запису до трудової книжки (на відміну від трудових договорів).
Договір підряду
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на власний ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти й оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦКУ).
Предметом договору підряду є результат праці, тоді як за трудовим договором предметом договору є власне праця, її процес…
Повний текст статті читайте в системі «КАДРОВИК-онлайн»
Увага! Матеріалами системи можуть користуватися лише передплатники «КАДРОВИК-онлайн» з повним доступом.
З відповіді ви дізнаєтеся, зокрема, про:
- види договорів цивільно-правового характеру;
- що таке державна служба;
- хто відноситься до осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування;
- чи може державний службовець працювати за договором цивільно-правового характеру.
З питань придбання доступу до системи: (044) 507-2226 (27), podpiska@mediapro.com.ua |