Відповідно до частини десятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При цьому в цій нормі не зазначено, що графік відпусток має бути доведений до відома працівників під підпис.
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Графік відпусток може бути доведений до відома працівників усно, шляхом вивішування на дошках інформації, поширений корпоративною поштою. Але з урахуванням тих обставин, що при належно складеному графіку відпусток та повідомленні про початок відпустки (відповідно до вимог частини одинадцятої статті 10 Закону № 504) роботодавець має право відправити працівника у відпустку без його заяви, може постати питання, що працівник не був ознайомлений з графіком відпусток.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977
Єдиним належним доказом, що працівник був ознайомлений з графіком відпусток на почату року, є його особистий підпис у документі, тобто у графіку відпусток.
Отже, ми рекомендуємо, щоб графік відпусток все-таки був доведений до відома працівників під підпис.
Джерело: ФПУ