Групою народних депутатів у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4207 про внесення змін до Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо встановлення обов’язкового мінімуму виплат на дітей одиноким матерям (батькам).
Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до ст. 18-3 Закону відновити скасований з 1 січня 2016 року обов’язковий мінімум виплат на дітей одиноким матерям (батькам).
Згідно з проектом допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей у віці до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I – IV рівнів акредитації, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на 1 особу за попередні 6 місяців, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Автори законодавчої ініціативи вважають, що прийняття таких змін дозволить забезпечити належну державну підтримку самотніх матерів (батьків) з дітьми.
Нагадаємо, з 1 січня 2016 року змінено алгоритм нарахування допомоги на дітей одиноким матерям, зокрема, істотно зменшено розмір допомоги на дітей одиноким матерям, які мають сукупний дохід на рівні більше ніж 2334 грн і скасовано мінімальний гарантований розмір (не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) допомоги на дітей одиноким матерям (батькам).
Джерело: ЮРЛІГА