Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

Для оголошення простою роботодавцю потрібні підстави

Дата публікації: 07.04.2020

Якщо простій підприємством оголошено безпідставно, то працівникам повинні сплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу. Це випливає із постанови ВС/КЦС від 30 січня 2019 року у справі № 210/5853/16-ц.

Підприємство порушило процедуру оголошення простою для працівників, оскільки були відсутні передбачені статтею 34 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) умови для оголошення простою. Тобто не мало місце зупинення роботи, яке викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Підприємство не довело, що роботи на виробництві були зупинені. Зміст розпоряджень, які оскаржувались, засвідчує, що функції та службові обов’язки позивачів  (працівників підприємства) були покладені на інших працівників (працівників стороннього приватного підприємства). Ці відомості, а також зміст наказу по підприємству доводять, що проводилось скорочення чисельності штату працівників, які підлягали звільненню у передбаченому законом порядку. Тож зупинення робіт не мало місце, тому були відсутні підстави для оголошення простою, передбачені статтею 34 КЗпП.

Тому суд частково стягнув середній заробіток за час неправомірного оголошення простою відносно позивачів. Решта суми була раніше виплачена підприємством як простій у розмірі 2/3 тарифної ставки.