Законодавством передбачена можливість дострокового виходу на пенсію особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника у зв’язку зі змінами в організації виробництва, у тому числі з ліквідацією, скороченням чисельності, яким на день звільнення залишилось не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон).
Читайте також: Дострокова пільгова пенсія: хто має право?
Стаття 26 Закону визначає пенсійний вік в залежності від тривалості страхового стажу на дату досягнення віку.
Наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою-третьою ст. 26 Закону, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.
Виведення та введення посад до штатного розпису: як бути з працівниками? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Наприклад, для жінки 01.03.1964 року народження для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 31 рік страхового стажу. Якщо у 2024 році її звільнено за ініціативи роботодавця у зв’язку із скороченням штатної чисельності працівників і при цьому жінка має страхового стажу не менше як 31 рік — вона матиме право на призначення дострокової пенсії за умови реєстрації у державній службі зайнятості та відсутності роботи, яка для неї підходить, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 115 Закону.
Ліквідація підприємства: звільнення мобілізованих працівників та жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Джерело: Пенсійний фонд України