...
Реєструйся

Кабмін спростив бронювання військовозобов’язаних чоловіків в Україні


Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних чоловіків, щоб спростити його для державних органів та підприємств. Про це повідомили у пресслужбі уряду. Названо головні нововведення, які спрощують процес бронювання:

  • У розрахунку дозволених обсягів бронювання враховуватимуть мобілізованих після 18 травня 2024 року, коли набув чинності новий Закон України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX.
  • Швидке анулювання відстрочок: їх дозволили скасовувати раз на п’ять днів, а не на місяць, як це було раніше.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua

  • Автоматична перевірка заробітної плати. Мінцифри та ПФУ мають впродовж місяця налагодити електронний обмін даними для верифікації відповідності зарплати працівників вимогам бронювання – від 20 тис. грн.
  • Перехід на щомісячну звітність: середню зарплату на підприємстві розраховуватимуть не за квартал, а за останній календарний місяць.

Заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів зазначив, що запроваджені зміни прискорять процедуру бронювання та зроблять її ефективнішою.

«Ми враховували потреби бізнесу та державних установ, що дозволяють уникнути зайвої бюрократії та підтримати критичне значення підприємства в умовах воєнного стану», – вказав посадовець.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Наразі заяви на бронювання працівників подають виключно через портал «Дія», тому керівникам підприємств не потрібно оформлювати паперові накази, цей процес повністю цифровізовано. Якщо у військовозобов’язаного працівника уже була бронь, її потрібно анулювати перед поданням нової заявки.

Статус критично важливого підприємства надають компаніям, які відповідають трьом критеріям. Два є обов’язковими: це середня заробітна плата працівників від 20 тис. грн та відсутність податкової заборгованості. Третій можна обрати самостійно.

Джерело: today.ua

Вебінар «Військовий облік і бронювання: плануємо 2025 рік правильно»

Матеріали до теми


Статус особи з інвалідністю внаслідок війни: хто має право та як його отримати
Люди, які отримали інвалідність внаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час воєнних дій, мають право на отримання статусу особи ...
Робота та навчання лише з військово-обліковими документами
Під час прийняття на роботу або на навчання громадян України, які належать до категорії призовників, військовозобов’язаних чи резервістів, державні органи, ...
Зник безвісти під час служби: що буде з посадою мобілізованого?
У Держпраці надали роз’яснення щодо ситуації, коли мобілізованого працівника визнано безвісти зниклим, і чи має при цьому роботодавець продовжувати зберігати ...
Частині військових скоротять термін базової підготовки: кого це торкнеться
Базова загальна військова підготовка (БЗВП) стане простішою та коротшою для «обмежено придатних». Нові правила набирають чинності вже з 1 травня. ...