Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних чоловіків, щоб спростити його для державних органів та підприємств. Про це повідомили у пресслужбі уряду. Названо головні нововведення, які спрощують процес бронювання:
- У розрахунку дозволених обсягів бронювання враховуватимуть мобілізованих після 18 травня 2024 року, коли набув чинності новий Закон України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX.
- Швидке анулювання відстрочок: їх дозволили скасовувати раз на п’ять днів, а не на місяць, як це було раніше.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua
- Автоматична перевірка заробітної плати. Мінцифри та ПФУ мають впродовж місяця налагодити електронний обмін даними для верифікації відповідності зарплати працівників вимогам бронювання – від 20 тис. грн.
- Перехід на щомісячну звітність: середню зарплату на підприємстві розраховуватимуть не за квартал, а за останній календарний місяць.
Заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів зазначив, що запроваджені зміни прискорять процедуру бронювання та зроблять її ефективнішою.
«Ми враховували потреби бізнесу та державних установ, що дозволяють уникнути зайвої бюрократії та підтримати критичне значення підприємства в умовах воєнного стану», – вказав посадовець.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977
Наразі заяви на бронювання працівників подають виключно через портал «Дія», тому керівникам підприємств не потрібно оформлювати паперові накази, цей процес повністю цифровізовано. Якщо у військовозобов’язаного працівника уже була бронь, її потрібно анулювати перед поданням нової заявки.
Статус критично важливого підприємства надають компаніям, які відповідають трьом критеріям. Два є обов’язковими: це середня заробітна плата працівників від 20 тис. грн та відсутність податкової заборгованості. Третій можна обрати самостійно.
Джерело: today.ua