...
Реєструйся

Кадрові зміни для підприємств оборонки: новий законопроєкт про трудові відносини


Група з 18 нардепів різних фракцій зареєструвала у парламенті проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану (від 30.05.2025 р. № 13335). Пропонується внести зміни до Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» для забезпечення належної організації і порядку бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій, які в установленому КМУ порядку визначено критично важливими для функціонування економіки в особливий період, у сфері оборонно-промислового комплексу.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Так, бронюванню будуть підлягати військовозобов’язані працівники указаних підприємств, в яких відсутній або оформлений неналежним чином військово-обліковий документ, чи/та він не перебуває на військовому обліку, чи/та не уточнив персональні дані та військового обліку, чи/та перебуває в розшуку (крім випадків порушення статті 336 та статті 337 ККУ). Тривалість такого бронювання не буде перевищувати 45 календарних днів з дня укладання трудового договору з таким працівником та надається не більше одного разу за один календарний рік.

Крім того, пропонується внести зміни до Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» з метою розширення особливостей укладення трудового договору в умовах воєнного стану та особливостей розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця на підприємства, установи і організації, які в установленому КМУ порядку визначено критично важливими для функціонування економіки в особливий період, у сфері оборонно-промислового комплексу. 

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Для цього у відповідних роботодавців строк випробування при прийнятті на роботу, не зможе перевищувати 45 календарних днів для будь-якої категорії працівників. З метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили, юрособи, визнані критично важливими у сфері ОПК, отримають право укладати трудовий договір з працівником, у якого відсутній або оформлений неналежним чином військово-обліковий документ чи/та він не стоїть на обліку у ТЦК, на час проходження строку випробування при прийнятті на роботу.

Також проєктом акта пропонується у період дії воєнного стану допускати звільнення працівника з ініціативи роботодавця, якщо військовозобов’язаний працівник протягом строку випробування при прийомі на роботу на указану категорію роботодавців не привів свої військово-облікові документи у відповідність до вимог чинного законодавства.

Джерело: ЛІГА

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві

Матеріали до теми


Підписано Закон: чіткіші правила призупинення трудових договорів і комунікації під час воєнного стану
Закон передбачає, що максимальний строк призупинення дії трудового договору за ініціативою однієї із сторін – не більше ніж 90 календарних ...
Міносвіти винесло на обговорення зміни до порядку підвищення кваліфікації педагогів
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт нормативно-правового акта «Про внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних ...
Коли мобілізованого працівника можна включити до квоти військовозобов’язаних
Міністерство аграрної політики та продовольства України розповідає, що суб’єкти господарювання можуть забронювати більшу кількість військовозобов’язаних працівників за своїм відсотком. Технічні ...