...
Реєструйся

Керівники транспортних підприємств повинні будуть підвищувати кваліфікацію


Наказом № 551 від 26 липня 2013 року Міністерство інфраструктури України затвердило Порядок підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту.

Порядок поширюється на усіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які:

  • надають послуги з перевезення пасажирів та/чи вантажів автомобільними транспортними засобами на договірних умовах за плату і відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» зобов’язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів;
  • мають намір здійснювати діяльність з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів та подали в установленому порядку заяву про видачу свідоцтва про визначення навчального центру з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки;
  • є Навчальними центрами та здійснюють діяльність з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів.

Навчальний центр повинен мати нормативно-правові акти та нормативні документи з питань надання послуг автомобільного транспорту, безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки, а також технічну, технологічну та навчально-методичну літературу, що відповідає напрямам підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів.

Для проведення робіт, пов’язаних з визначенням Навчальних центрів, при Міністерстві інфраструктури України створюється Атестаційна комісія, яка складається з голови, заступника голови та не менше трьох членів комісії (один з яких виконує обов’язки відповідального секретаря). До складу Атестаційної комісії входять представники Міністерства інфраструктури України, Укртрансінспекції, Профспілки та Всеукраїнського галузевого об’єднання організацій роботодавців.

Суб’єкти господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів та/чи вантажів автомобільними транспортними засобами, подають до Навчального центру заяву, до якої додаються 2 фотокартки розміром 4 х 6 см особи, яка має намір підвищити кваліфікацію, а також копії:

  • паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство;
  • диплома про освіту;
  • СПК (у разі повторного підвищення кваліфікації цією особою).

До проходження підвищення кваліфікації допускаються особи, які мають вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст”, “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр”).

Зарахування осіб на навчання з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, а також їх відрахування оформлюються наказом керівника Навчального центру.

Необхідні знання та навички під час підвищення кваліфікації керівники і спеціалісти набувають за допомогою теоретичних і практичних занять. Теоретичні заняття проводяться у вигляді усних чи письмових занять або їх поєднання. Практичні заняття проводяться додатково до теоретичної підготовки.

Навчальна година становить 45 хвилин. Кількість щоденних навчальних годин не повинна перевищувати 8 навчальних годин. Тривалість підвищення кваліфікації залежно від напряму становить від 36 до 72 навчальних годин.

Для перевірки набутих особами знань під час підвищення кваліфікації Навчальні центри проводять підсумковий екзамен у формі тестування та за необхідності – співбесіди. Співбесіда проводиться після проходження особою тестування.