...
Реєструйся

Офіс Омбудсмена співпрацюватиме з ООН у напрямку недискримінації в Україні


Офіс Омбудсмена співпрацюватиме з ООН Жінки в Україні у напрямку недискримінації та досягнення ґендерної рівності в Україні. Про це зазначила Уповноважений Людмила Денісова під час зустрічі з головою офісу ООН Жінки в Україні Анастасією Дівінською.

За словами Людмили Денісової, один з пріоритетних напрямків роботи Омбудсмена – забезпечення принципу недискримінації людини, в тому числі і за ознакою статі. На її думку, жінки в Україні стикаються з множинними формами дискримінації. Коріння цих проблем полягає у патріархальних відносинах і стереотипах, а також в недостатній обізнаності жінок щодо своїх прав. Тому в завданнях як Омбудсмена, так і громадянського суспільства, має бути проведення просвітницької роботи серед населення.   

Людмила Денісова наголосила, що захист прав жінок лежить і через забезпечення доступності до інституції Омбудсмена. У цьому аспекті планується відкриття регіональних представництв Уповноваженого в кожній області та створення call-центру, за допомогою якого громадяни зможуть отримувати ефективну допомогу Уповноваженого.

«Необхідно створити call-центр, який буде не направляти всіх писати скарги в офіс Уповноваженого у Києві, а буде надавати необхідну інформацію, консультації, роз’яснення, з’єднувати з повноваженими органами», – сказала Уповноважений.

В свою чергу, Анастасія Дівінська розповіла, що структура ООН Жінки в Україні працює над досягненням ґендерної рівності в Україні. Вони надають консультації органам державної влади, займаються просвітницькою роботою, проводять тренінгів для жінок-активісток, надають підтримку жінкам, які постраждали від різних форм дискримінації.

У підсумку зустрічі Людмила Денісова та Анастасія Дівінська домовились про співпрацю в рамках проекту «CEDAW в дії!» – поліпшення прав жінок в Україні шляхом впровадження Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

В подальших планах – розробка для Секретаріату Уповноваженого методології моніторингу ситуацій щодо дотримання прав жінок, створення інформаційної брошури та спільні моніторингові візити до обласних центрів соціально-психологічної допомоги особам, які потерпіли від домашнього насильства за ознакою статі.

Джерело: ukrainepravo.com

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


«Чотириденка» в Україні: що потрібно зробити, щоб впровадити скорочений робочий тиждень
Багато європейських країн переходять на 4-денний робочий тиждень. Такий формат можуть почати використовувати і в Україні. Секретар Національної ради з ...
Профспілки пропонують переглянути бюджет заради зростання зарплат
СПО об’єднань профспілок поінформувало КМУ про профспілкову пропозицію щодо необхідності внесення змін до Закону до Держбюджету України «Про Державний бюджет ...
Як оформити звільнення з виплатою компенсації: зразок наказу
При звільненні працівників за певних обставин трудовим законодавством передбачено виплату вихідної допомоги. Її розмір залежить від підстав звільнення, а в ...