...
Реєструйся

Офіс Омбудсмена співпрацюватиме з ООН у напрямку недискримінації в Україні


Офіс Омбудсмена співпрацюватиме з ООН Жінки в Україні у напрямку недискримінації та досягнення ґендерної рівності в Україні. Про це зазначила Уповноважений Людмила Денісова під час зустрічі з головою офісу ООН Жінки в Україні Анастасією Дівінською.

За словами Людмили Денісової, один з пріоритетних напрямків роботи Омбудсмена – забезпечення принципу недискримінації людини, в тому числі і за ознакою статі. На її думку, жінки в Україні стикаються з множинними формами дискримінації. Коріння цих проблем полягає у патріархальних відносинах і стереотипах, а також в недостатній обізнаності жінок щодо своїх прав. Тому в завданнях як Омбудсмена, так і громадянського суспільства, має бути проведення просвітницької роботи серед населення.   

Людмила Денісова наголосила, що захист прав жінок лежить і через забезпечення доступності до інституції Омбудсмена. У цьому аспекті планується відкриття регіональних представництв Уповноваженого в кожній області та створення call-центру, за допомогою якого громадяни зможуть отримувати ефективну допомогу Уповноваженого.

«Необхідно створити call-центр, який буде не направляти всіх писати скарги в офіс Уповноваженого у Києві, а буде надавати необхідну інформацію, консультації, роз’яснення, з’єднувати з повноваженими органами», – сказала Уповноважений.

В свою чергу, Анастасія Дівінська розповіла, що структура ООН Жінки в Україні працює над досягненням ґендерної рівності в Україні. Вони надають консультації органам державної влади, займаються просвітницькою роботою, проводять тренінгів для жінок-активісток, надають підтримку жінкам, які постраждали від різних форм дискримінації.

У підсумку зустрічі Людмила Денісова та Анастасія Дівінська домовились про співпрацю в рамках проекту «CEDAW в дії!» – поліпшення прав жінок в Україні шляхом впровадження Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

В подальших планах – розробка для Секретаріату Уповноваженого методології моніторингу ситуацій щодо дотримання прав жінок, створення інформаційної брошури та спільні моніторингові візити до обласних центрів соціально-психологічної допомоги особам, які потерпіли від домашнього насильства за ознакою статі.

Джерело: ukrainepravo.com

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


З якої дати настає право у працівника з інвалідністю на збільшену тривалість відпустки?
Міністерство економіки України у листі від 03.07.2025 р. № 4701-05/46583-09 надало роз’яснення щодо кількості днів основної щорічної відпустки осіб з інвалідністю. Згідно ...
Працевлаштування осіб з інвалідністю: посібник для роботодавців
Конфедерація роботодавців України підготувала для роботодавців практичний посібник «Працевлаштування осіб з інвалідністю». У Посібнику простими і зрозумілими словами описати всі ...
Які права працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці?
Працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці: Безоплатно забезпечуються: лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою ...