Реєструйся

Оновлено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних


Кабмін постановою від 30.01.2015 р. № 20 затвердив зміни до Порядку ведення ЄРПН.

Зокрема, розрахунок коригування, складений постачальником товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана покупцю — платнику ПДВ, підлягає реєстрації:

• постачальником, якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів на користь такого постачальника або коригування кількісних і вартісних показників у результаті не змінює суми компенсації;

• покупцем, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця).

Розрахунок коригування, складений до податкової накладної, яку не видають покупцю, а також складеної під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначена митна територія України, підлягає реєстрації таким платником податку.

Крім того, розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 1 лютого 2015 року та відомості якої не підлягали внесенню до Реєстру у зв’язку з недосягненням суми, визначеної п. 11 підрозд. 2 розд. XX Перехідних положень Податкового кодексу України, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної.

Для цього постачальник товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складання з урахуванням установлених строків давності) і розрахунок коригування до неї.

Постанова набула чинності 1 лютого 2015 року.

За матеріалами Бухгалтер.ua