Працівник звільнився за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) 5 вересня 2016 року, а 4 вересня захворів. Як його звільнити? Чи є якісь особливості в оплаті листка непрацездатності?
Згідно зі статтею 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, установлених законодавством.
Водночас тимчасова непрацездатність працівника, засвідчена листком непрацездатності в установленому законодавством порядку, не є підставою для скасування наказу про звільнення (крім звільнення з ініціативи роботодавця) або підставою для продовження трудових відносин.
Отже, якщо працівник, керуючись пунктом 1 статті 36 КЗпП, розриває трудові відносини з роботодавцем за угодою сторін з 5 вересня, а 4 вересня в нього настав страховий випадок, процедура звільнення має пройти, як і планувалось, в обумовлені строки. Допомогу по тимчасовій непрацездатності, керуючись статтею 22 Закону № 1105, слід надавати до часу відновлення працездатності колишнього працівника або до часу встановлення йому групи інвалідності.
Докладніше про інші актуальні питання та відповіді на них — у № 12, 2016 журналу «Довідник кадровика» у рубриці «Запитання – відповідь».