Статтею 37 Закону України “Про державну службу” передбачено, що стосовно кожного державного службовця ведеться особова справа, складовою якої є особова картка встановленого зразка.
Ведення особової справи державного службовця розпочинається одночасно з його вступом на державну службу.
Форма Особової картки державного службовця та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Національного агентства України з питань державної служби від 5 серпня 2016 року N 156 <…>. Зазначена Інструкція застосовується під час заповнення особової картки державного службовця як особами, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби, так і державними службовцями, які переводяться з одного державного органу до іншого.
Наказом Національного агентства України з питань державної служби від 20 грудня 2016 року N 278 <…> були внесені зміни до форми Особової картки державного службовця та Інструкції щодо її заповнення.
Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року у справі N 1-7/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) визначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
З огляду на викладене, до правовідносин, які виникли до видання наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20 грудня 2016 року N 278 <…>, застосовується нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Отже, особові картки державних службовців, які вже були сформовані у відповідному державному органі згідно із законодавством, що діяло раніше, не потрібно переоформлювати відповідно до чинного на даний час законодавства.
Джерело: buhgalter.com.ua