...
Реєструйся

Освітні пільги для військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх родин


Міністерство оборони України нагадує: держава підтримує своїх захисників, не лише на полі бою, а й у повсякденному житті. Один з напрямків цієї підтримки – освітні пільги, які надаються військовослужбовцям, учасникам бойових дій та їхнім дітям. Ці пільги не лише дають можливість здобути освіту, а забезпечують системний супровід від вступу до проживання у гуртожитку.

Хто має переваги

Учасники бойових дій та діти військовослужбовців користуються пріоритетним правом при вступі до закладів вищої та фахової передвищої освіти. Крім того, вони мають можливість вступати до закладів професійно-технічної освіти на позаконкурсній основі.

Для тих, хто був призваний під час навчання, забезпечено право повернення до навчального закладу після демобілізації. Особам, які звільняються або звільнені зі служби, надається можливість соціальної та професійної адаптації. Вона передбачає можливість проходити курси з підготовки та перекваліфікації для здобуття нової професії.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Першочергове забезпечення доступу до освітніх послуг

Військовослужбовці мають першочергове право на влаштування своїх дітей до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, а також на отримання для них місць у дитячих оздоровчих таборах незалежно від форми власності закладу.

Особливі права для дітей загиблих захисників

Діти, які втратили одного з батьків при виконанні ним обов’язків військової служби або які вважаються зниклими безвісти, мають право на позаконкурсний вступ до вишів і професійно-технічних закладів за кошт державного чи місцевого бюджету. Таке право діє протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти.

Також у разі наявності у військовослужбовця вислуги понад 20 років або інвалідності внаслідок служби, діти мають переважне право на вступ до військових навчальних закладів, ліцеїв з військовою підготовкою, а також інших освітніх закладів із військовими кафедрами.

Фінансова підтримка від держави

Держава також надає цільову фінансову підтримку для здобуття освіти військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Крім того, в межах урядової ініціативи цільова фінансова підтримка поширюється і на дітей осіб цієї категорії, що навчаються в освітніх закладах всіх форм власності (включно з приватними) на умовах контракту. Така допомога безповоротна і надається за умови участі як здобувача освіти, так і навчального закладу в проєкті.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 21 99 77 • info@mediapro.com.ua

Підтримка включає:

  • повну або часткову оплату вартості навчання за рахунок державного або місцевого бюджетів;
  • надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • призначення соціальних стипендій;
  • безоплатне забезпечення підручниками;
  • вільний доступ до освітніх онлайн-ресурсів;
  • безоплатне або пільгове проживання в гуртожитках на період навчання.

Для дітей військовослужбовців ця підтримка діє до завершення навчання, але не довше ніж до досягнення 23-річного віку. Пріоритет надається дітям загиблих військових, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, полонених.

Як скористатися пільгами

Для отримання державної цільової підтримки необхідно подати заяву на ім’я керівника закладу освіти із зазначенням виду допомоги. До заяви слід додати копії документів, що підтверджують пільговий статус. Державна цільова підтримка надається за рішенням керівника закладу освіти.

Участь у програмі допомоги також передбачає, що при наданні фінансування здобувачу освіти повертають уже сплачені кошти за навчання, якщо оплата була внесена до того.

Джерело: Міноборони

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Відстрочка учасникам проєкту «Контракт 18-24» гарантуватиметься законом
Міністерство оборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, які відслужили за «Контрактом 18–24». ...
Україна втратила 40 % працездатного населення: у Мінсоцполітики оцінили загрозу
Унаслідок війни, за оцінками Національного банку та Мінекономіки, Україна втратила приблизно 40 % працездатного населення. Про це повідомила перша заступниця ...
Кабмін ухвалив важливе рішення щодо статусу інвалідності
Кабінет міністрів України спростив процедуру встановлення інвалідності для декого з цивільних громадян, постраждалих внаслідок повномасштабної російської агресії. Що саме змінив ...
Зеленський підписав важливий закон щодо відпусток військових
Президент Володимир Зеленський підписав Закон, який гарантує військовослужбовцям виплату грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі ...