З 1 січня 2025 року в Україні запроваджено нову систему оцінювання повсякденного функціонування для громадян, які мають порушення здоров’я. Ця реформа дозволяє зосередитися не лише на медичних діагнозах, а й на реальних потребах людини у повсякденному житті, враховуючи, на які обмеження вона наражається та яку підтримку потребує від держави.
Важливо, що нова система оцінювання доступна не лише для тих, хто проживає в Україні, а й для громадян, які тимчасово або постійно перебувають за кордоном. Якщо у вас є значні порушення здоров’я або інвалідність, ви маєте право пройти оцінювання, навіть якщо ви виїхали з України через війну чи інші обставини.
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Оцінювання може бути проведено у разі, якщо порушення функціонування тривають не менше 12 місяців або призводять до значних обмежень у житті. Окрім того, воно потрібне для встановлення або зміни групи інвалідності, що дозволяє отримувати соціальні виплати та інші види державної підтримки.
Для громадян, які перебувають у країнах з міждержавними угодами про соціальне забезпечення (Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Словаччина, Чехія), існує спрощена процедура оцінювання через обмін медичними документами. Це дає можливість пройти оцінювання дистанційно.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Для тих, хто перебуває в країнах без таких угод, також доступна процедура оцінювання, але вона вимагає подання медичних документів через консульства або посольства України.
Оцінювання може бути проведено заочно або через телемедицину, залежно від наданих медичних даних. Це дозволяє людям отримувати необхідну підтримку навіть за межами України, гарантуючи доступ до соціальних виплат і реабілітаційних послуг.
Джерело МОЗ