...
Реєструйся

Податківці розповіли, як повідомляти про прийом працівника


Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору і повідомлення ДФС

У листі № 21095/6/99-99-17-03-03-15 ДФС роз’яснила особливості повідомлення про прийом працівника на роботу.

Нагадаємо, згідно з ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, і повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування ЄСВ про прийом працівника на роботу.

Порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийом працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів від 17 червня 2015 № 413 (далі – постанова № 413).

Відповідно до постанови № 413 повідомлення про прийом працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або фізособою в територіальні органи ДФС за місцем обліку платника ЄСВ за формою згідно з додатком до постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Повідомлення подається одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж з 5 особами.

Отже, повідомлення про прийом працівників на роботу згідно з додатком до постанови № 413 подається на паперових носіях за умови, якщо на дату формування такого повідомлення у страхувальника трудові договори укладені не більше ніж з 5 найманими працівниками, тобто в повідомленні заповнюються рядки не більше ніж на 5 прийнятих осіб, незалежно від кількості вже працюючих на підприємстві найманих працівників.

За матеріалами ЛІГА:ЗАКОН