...
Реєструйся

Порядок призову громадян на військову службу зазнав змін


Військові частини отримали право проводити мобілізацію резервістів та військовозобов’язаних, які добровільно бажають служити під час мобілізації. Відповідні зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період внесені постановою Кабміну від 1 жовтня 2024 року № 1130.

Відтепер військовозобов’язані та резервісти-добровольці можуть обрати військову частину для служби без звернення до ТЦК та СП.

Командири військових частин отримують повноваження безпосередньо ⁠видавати направлення на ВЛК для визначення придатності до служби і ⁠комплектувати бойові частини добровольцями. Перелік військових частин, командири яких зможуть здійснювати призов добровольців, визначатиме Генеральний штаб.

Направлення на медичний огляд військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на військовому обліку в СБУ, а також військовозобов’язаних, які виявили бажання проходити військову службу під час мобілізації в обраному ними підрозділі, органі, закладі, установі СБУ, здійснюється у порядку, визначеному Головою СБУ.

Читайте також: Оновлений Порядок бронювання військовозобов’язаних діє з 2 жовтня

Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів перед їх направленням на ВЛК для проходження медичного огляду.

За результатами визначення ступеня придатності військовозобов’язаного та резервіста до проходження військової служби за станом здоров’я та професійно-психологічного відбору командир військової частини, керівник відповідного підрозділу розвідувальних органів, керівник Центрального управління або регіонального органу СБУ приймає рішення про призов військовозобов’язаного та резервіста на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

У разі невідповідності військовозобов’язаного та резервіста вимогам щодо проходження військової служби за станом здоров’я або професійно-психологічним характеристикам командир військової частини, керівник відповідного підрозділу розвідувальних органів, керівник Центрального управління або регіонального органу СБУ відмовляє військовозобов’язаному та резервісту, який подав відповідну заяву, в призові на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період до вибраної ним військової частини.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Про призов резервіста чи військовозобов’язаного на військову службу під час мобілізації, на особливий період у його військово-обліковому документі робиться запис із зазначенням підстави та дати призову, скріплений гербовою печаткою та засвідчений підписом посадової особи, які здійснила призов, а також відмітка про зняття з військового обліку у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації.

Постанова набула чинності 3 жовтня 2024 року.

Джерело: КАДРИ.UA

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


ТЦК посилюють контроль та перевірки військового обліку на підприємствах за регіональними графіками
Під час дії воєнного стану підприємства, незалежно від форм власності, зобов’язані дотримуватись законодавчих норм щодо ведення військового обліку своїх співробітників. ...
ТОП-10 відповідей Міноборони на запитання про запровадження реформи ВЛК
Реформа ВЛК покликана зробити військово-лікарську експертизу максимально зручною, швидкою та прозорою. Це комплексний процес, що передбачає цифровізацію процедур і вдосконалення ...
Військові 18-24 років зможуть здобувати вищу освіту без відриву від служби
Молоді військовослужбовці отримають можливість навчатися у закладах вищої освіти паралельно зі службою в Збройних силах України. Міністерство оборони запропонувало відповідні ...
Міноборони пояснило щодо впровадження у Резерв+ і Армія+ штучного інтелекту
У Міністерстві оборони України повідомили, що сервіси в мобільних додатках «Резерв+» та «Армія+» наразі потребують або повної автоматизації, або контролю ...