...
Реєструйся

Проведення інструктажів з охорони праці з «дистанційним» працівником


Відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Під час воєнного стану в Україні значна кількість підприємств перейшла на дистанційну форму роботи. При укладенні трудового договору про дистанційну роботу на роботодавця також покладається обов’язок систематичного проведення інструктажу (навчання) працівника з питань охорони праці і протипожежної безпеки в межах використання таким працівником обладнання та засобів, рекомендованих або наданих роботодавцем.

Такий інструктаж (навчання) може проводитися дистанційно, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема шляхом відеозв’язку. У такому разі підтвердженням проведення інструктажу (навчання) вважається факт обміну відповідними електронними документами між роботодавцем та працівником.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Дистанційна перевірка знань здійснюється за умови:

  • забезпечення візуальної аутентифікації того, хто проходить перевірку знань з питань охорони праці;
  • особистої присутності членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Дистанційна перевірка знань реалізується шляхом передачі відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації у синхронному режимі.

Перевірка знань працівників з питань охорони праці проводиться за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків.

Якщо під час дії воєнного стану підприємство не працює, строки проведення інструктажів з охорони праці переносяться. Підставою є наказ керівника, відповідно до якого працівники тимчасово не працюють (простій, відпустка, призупинення дії трудового договору тощо).

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Якщо у зв’язку з воєнним станом перерва у роботі працівника, який виконував роботи підвищеної небезпеки, становила більше 30 календарних днів, після виходу його на роботу необхідно провести позаплановий інструктаж з охорони праці.

Працівнику, який вийшов після 30 днів перерви на роботу, що не належить до робіт підвищеної небезпеки, необхідно провести повторний інструктаж з охорони праці.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Працівники, яким після закінчення простою та виходу на роботу провели позаплановий інструктаж, не звільняються від проведення повторного інструктажу, у разі приближення терміну його проведення (раз на три місяці — для робіт підвищеної небезпеки; раз на шість місяців – для решти робіт). Відлік починається від дати проведення попереднього повторного інструктажу. У разі звільнення працівника у зв’язку з воєнним станом та повторним прийомом на роботу, працівнику проводяться вступний і первинний інструктажі незалежно від строку його звільнення.

Якщо під час воєнного стану до роботи залучають працівників за сумісництвом, то для осіб, які суміщують професії, проводять навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці як з їхніх основних професій, так і за професіями, що суміщуються.

Джерело: Пенсійний фонд України

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...
Розроблено проєкт Порядку фінансування лікарняних
Пенсійний фонд України оприлюднив проєкт постанови «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням». ...