Рада пропонує законодавчо врегулювати дистанційну та надомну роботу


РОЗМЕЖУВАТИ НЕ МОЖНА ОБ’ЄДНАТИ!

З’явився законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» від 4 вересня 2020 року № 4051, відповідно до якого пропонується розмежувати поняття «дистанційна робота» та «надомна робота», а також виокремити поняття «гнучкий режим робочого часу».

ПОНЯТТЯ ЗА ПРОЄКТОМ:

Надомна робота — це така форма організації праці, коли оплачувана робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, які характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності, потрібної для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими або робочими приміщеннями власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу.

Дистанційна робота — це така форма організації трудових відносин між працівником та роботодавцем та/або виконання роботи, коли робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за його вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, якою допускається встановлення режиму роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання відпрацювання сумарної кількості робочих годин протягом встановленого облікового періоду.

Маємо лише одне запитання: а подумати про це у березні можна було? Чому через півроку…

На практиці редакція «КАДРОВИК.UA» розглянула це питання ще у липні.

Передплатники видання можуть отримати відповіді на запитання:

  • Що таке надомна/дистанційна робота?
  • Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір про таку роботу?
  • Як воно оплачується?

у статті Наталії Лук’янчук «Надомна і дистанційна робота: у чому між ними різниця?» «КАДРОВИК.UA» № 7, 2020, с. 68

Матеріал у Живому журналі «КАДРОВИК.ЮА» доступний за посиланням

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...