Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (Фонд) у листі від 24.01.2017 р. № 38-01-2 повідомляє, що Фонд фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, у тому числі на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації інваліда (у разі її складення).
Механізм організації цілеспрямованого, своєчасного та ефективного лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (потерпілі) виконавчою дирекцією Фонду, управліннями виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділеннями виконавчої дирекції Фонду у районах та містах обласного значення (робочі органи виконавчої дирекції Фонду) визначається Положенням про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення, затвердженим постановою правління Фонду від 09.06.2010 № 18, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.07.2010 за № 489/17784 (Положення).
Згідно з вимогами пункту 2 розділу I та пункту 3 розділу III Положення фінансування витрат на лікування потерпілих здійснюється за прямими наслідками страхового випадку виконавчою дирекцією Фонду, робочими органами виконавчої дирекції Фонду шляхом відшкодування відповідно до укладених договорів із закладами охорони здоров’я за рахунок коштів Фонду в межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду на ці цілі.
Слід зазначити, що укладання договорів із закладами охорони здоров’я та фінансування витрат на лікування потерпілих виконавчою дирекцією Фонду не здійснювалось.
Наказ Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ України) від 05.02.2016 № 69 «Про організацію клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.02.2016 № 285/28415, виданий в тому числі з метою реалізації положень абзацу другого пункту 8 Порядку контролю якості медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ України від 28.09.2012 № 752, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2012 № 1996/22308.
Пунктом 2 наказу МОЗ України від 05.02.2016 N 69 визначено, що відповідальним за організацію роботи, координацію та контроль діяльності клініко-експертних комісій у МОЗ України та адміністративно-територіальних одиницях є Управління ліцензування та якості медичної допомоги МОЗ України.
При цьому, пунктом 2 наказу МОЗ України від 28.09.2012 № 752 визначено, що управління контролю якості медичних послуг є відповідальним за організацію моніторингу контролю якості медичної допомоги.
Також слід зазначити, що чинне законодавство визначає повноваження Фонду у сфері соціального страхування від нещасного випадку, до яких не відносяться контрольні функції в сфері охорони здоров’я.
Джерело: редакція журналу «Довідник кадровика»