...
Реєструйся

Щодо трудової міграції українців за кордон та іноземців в Україні


Інтерв’ю з Іллею Довженком, заступником директора Київського обласного центру зайнятості, про регулювання працевлаштування іноземців в Україні та українців за кордоном, модернізацію міграційного законодавства, що пов’язане з працевлаштуванням іноземців в Україні та українців за кордоном, оптимізацію загального порядку працевлаштування іноземців в Україні та українців за кордоном.

Як відомо, Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного співробітництва та Держслужба зайнятості підписали меморандум про співпрацю для забезпечення прав і безпеки українських трудових мігрантів. Державна служба зайнятості планує ввести картку трудового мігранта, щоб контролювати кількість мігрантів і надавати їм допомогу. Картка трудового мігранта допоможе людині впевнено почуватися, працюючи за кордоном, та мати підтримку української держави. До проекту будуть залучені працівники Міграційної служби, Міністерства закордонних справ, МВС, Мінсоцполітики та Мінюсту.

Проте запитань з приводу працевлаштування іноземців в Україні та українців за кордоном у наших читачів чимало. Наведемо деякі з них. Якими основними нормативно-трудовими документами регулюється трудова міграція? Хто визнається працівником-мігрантом? Які існують види трудової міграції? Які основні причини трудової міграції українців за кордон та іноземців до України? До яких країн переважно відбувається трудова міграція українців? Із якими країнами Україна має міжнародні договори в сфері трудової міграції? На яких документах ґрунтуються ці відносини? Якою мовою укладається трудовий договір? Який строк чинності трудових відносин мігранта?

На ці та багато інших запитань — розлогі відповіді в інтерв’ю з Іллею Довженком в журналі «Довідник кадровика».