...
Реєструйся

Щодо попередження про вивільнення працівника


Державна служба з питань праці роз’яснює, чи зобов’язаний роботодавець на вимогу працівника скоротити термін попередження про вивільнення.

До прикладу, працівник уже знайшов іншу роботу або просто не хоче далі працювати. Таке скорочення терміну попередження дійсно можливе. Для цього працівник має:

  • написати відповідну заяву про скорочення строку попередження про звільнення;
  • зазначити в заяві бажану для звільнення дату.

Зверніть увагу: скорочення терміну попередження є правом, а не обов’язком роботодавця.

Якщо роботодавець із виробничих причин не має можливості визначити іншу дату звільнення працівника, він має право відмовити працівнику в такому проханні.

Випадки, коли працівник має право самостійно приймати рішення про звільнення, чітко визначені законодавством.

Якщо працівник не бажає працювати після попередження про звільнення, а роботодавець відмовляє у скороченні терміну попередження, працівник може припинити трудові відносини за власним бажанням або ініціювати своє звільнення за угодою сторін.

Вихідна допомога в такому випадку не виплачується.

Так само й за роботодавцем зберігається право на звільнення працівника у зв’язку з порушенням трудової дисципліни або з інших підстав, передбачених законодавством, упродовж строку попередження.

Отримайте доступ до вебінару «Звільнення працівника у зв’язку з відсутністю на роботі понад 4 місяці».

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Матеріали до теми


Прийняття на роботу голови первинної профспілкової організації: пояснює ФПУ
СИТУАЦІЯ На «гарячу профспілкову лінію» Федерації профспілок України надійшло питання щодо порядку прийняття на роботу голови первинної профспілкової організації (далі ...
Членські організації ФПУ розробили звернення про захист соціальних прав і гарантій членів профспілок (законопроєкт № 11367)
На заклик Президії ФПУ провести роботу щодо залучення народних депутатів України до підписання законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про ...
Опубліковано огляд судової практики КЦС ВС щодо про колективні договори і угоди
Верховний Суд опублікував огляд судової практики Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду щодо застосування законодавства України про колективні договори ...
Впровадження лікарської резидентури за вузькопрофільними лікарськими спеціальностями
Міністерство охорони здоров’я вперше за історію української медичної освіти запроваджує лікарську резидентуру. Це — етап післядипломної медичної освіти, який триває ...