...
Реєструйся

Управління Держпраці у Полтавській області надає роз’яснення


Працівника було звільнено за п. 4 ст. 40 КЗпП у квітні 2016 року. Проте  за рішенням суду від 10.05.2017 р. наказ про звільнення скасували і зобов’язали підприємство поновити працівника на раніше займаній посаді. Після поновлення на роботі працівник звернувся до адміністрації про надання йому відпустки у травні 2017 року.

Як обчислити суму середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки в розрахунковому періоді: травень 2016-квітень 2017 р.?

У разі поновлення працівника на роботі видається наказ про скасування наказу про звільнення. Отже, вважається, що впродовж всього цього періоду працівник працював. Крім того, згідно ст. 9 Закону України «Про відпустки» до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховуються час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу.

Згідно з п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі-Порядок) обчислення середньої заробітної плати для оплати часу 
щорічної  відпустки,  додаткових  відпусток у зв’язку з навчанням,  творчої відпустки, додаткової відпустки  працівникам, які  мають  дітей,  або  для  виплати  компенсації  за невикористані відпустки  провадиться виходячи з виплат за останні  12  календарних  місяців  роботи,   що  передують  місяцю  надання відпустки  або виплати  компенсації за невикористані відпустки.            

За п.3 Порядку під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу  щорічної відпустки включаються: основна  заробітна  плата (оклад, тарифна ставка); доплати,надбавки, премії, що не носять одноразового характеру, індексація, виплати за час, упродовж якого за працівником зберігався середній заробіток, та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.            

Нарахування виплат за час щорічної  відпустки провадиться шляхом  ділення сумарного заробітку за останні перед наданням  відпустки 12  місяців  або  за  менший  фактично  відпрацьований   період на  відповідну  кількість  календарних днів  року  чи  меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих  днів,  встановлених законодавством).  Одержаний результат перемножується  на   число  календарних днів відпустки (п. 7 Порядку).           

Якщо працівник впродовж розрахункового періоду перебував у вимушеному прогулі, то обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки провадиться з урахуванням суми, яка йому виплачувалась за рішенням суду за час вимушеного прогулу.

Джерело: pl.dsp.gov.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації