...
Реєструйся

Управління Держпраці застерігає – не провокуй нещасний випадок під час використання переносного електроінструменту!


Нехтування вимогами нормативно-правових актів з охорони праці призводить до нещасних випадків. Причому при легковажній експлуатації електроінструменту вони, як правило, мають високий ступінь тяжкості.

У 2018 році в Управлінні Держпраці у Рівненській області зафіксовано 4 нещасних випадки із смертельним наслідком, що сталися внаслідок незадовільної експлуатації електроінструменту, підіймальних пристроїв, механізмів в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

1

Основні вимоги безпеки, які передбачені правилами з охорони праці, роз’яснює головний державний інспектор відділу нагляду у промисловості Управління Держпраці у Рівненській області Олександр Іващук:
– Незнімний гнучкий кабель електроінструменту класу І повинен мати жилу, яка з’єднує заземлювальний затискач електроінструменту із заземлювальним контактом штепсельної вилки.

  • Забороняється експлуатація електроінструменту (кабелів – подовжувачів) з вичерпаним терміном перевірки (періодичність перевірки 1 раз на 6 місяців)!
  • Довжина кабелю повинна бути такою, щоб не відбувалося його натягування і ослаблення контактів у штепсельному з’єд¬нанні, оскільки це може призвести до короткого замикання на корпус електроінструмента. Необхідно вжити заходів щодо недопущення механічного пошкодження при його прокладанні на території будівельних майданчиків, виробничих приміщень чи інших територій, де проводять роботи.
  • Забороняється підключення електроінструменту до мережі на¬вішуванням захищених проводів або їх скручуванням.
  • Штепсельні розетки на номінальні струми до 20 А, призначені для живлення переносного електроустаткування і ручного електроінструменту, що застосовуються поза приміщеннями, повинні бути обладнані пристроями захисного відключення (ПЗВ) зі струмом спрацювання не більше ніж 30 мА або кожна розетка повинна живитися від індивідуального розподільного трансформатора з напругою не більше ніж 25 В.
  • Вимикачі, рубильники та інші комутаційні електричні апарати, що застосовуються на відкритому повітрі або у вологих цехах, повинні бути у пожежовибухозахищеному виконанні.
  • Для роботи з електроінструментом необхідно одягти пе¬редбачений нормами спецодяг, справні та перевірені засоби захи¬сту, а в разі небезпеки пошкодження очей — захисні окуляри.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Виробнича практика учня: що каже ДПС про повідомлення?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...