Реєструйся

Управління Держпраці застерігає – не провокуй нещасний випадок під час використання переносного електроінструменту!


Нехтування вимогами нормативно-правових актів з охорони праці призводить до нещасних випадків. Причому при легковажній експлуатації електроінструменту вони, як правило, мають високий ступінь тяжкості.

У 2018 році в Управлінні Держпраці у Рівненській області зафіксовано 4 нещасних випадки із смертельним наслідком, що сталися внаслідок незадовільної експлуатації електроінструменту, підіймальних пристроїв, механізмів в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

1

Основні вимоги безпеки, які передбачені правилами з охорони праці, роз’яснює головний державний інспектор відділу нагляду у промисловості Управління Держпраці у Рівненській області Олександр Іващук:
– Незнімний гнучкий кабель електроінструменту класу І повинен мати жилу, яка з’єднує заземлювальний затискач електроінструменту із заземлювальним контактом штепсельної вилки.

  • Забороняється експлуатація електроінструменту (кабелів – подовжувачів) з вичерпаним терміном перевірки (періодичність перевірки 1 раз на 6 місяців)!
  • Довжина кабелю повинна бути такою, щоб не відбувалося його натягування і ослаблення контактів у штепсельному з’єд¬нанні, оскільки це може призвести до короткого замикання на корпус електроінструмента. Необхідно вжити заходів щодо недопущення механічного пошкодження при його прокладанні на території будівельних майданчиків, виробничих приміщень чи інших територій, де проводять роботи.
  • Забороняється підключення електроінструменту до мережі на¬вішуванням захищених проводів або їх скручуванням.
  • Штепсельні розетки на номінальні струми до 20 А, призначені для живлення переносного електроустаткування і ручного електроінструменту, що застосовуються поза приміщеннями, повинні бути обладнані пристроями захисного відключення (ПЗВ) зі струмом спрацювання не більше ніж 30 мА або кожна розетка повинна живитися від індивідуального розподільного трансформатора з напругою не більше ніж 25 В.
  • Вимикачі, рубильники та інші комутаційні електричні апарати, що застосовуються на відкритому повітрі або у вологих цехах, повинні бути у пожежовибухозахищеному виконанні.
  • Для роботи з електроінструментом необхідно одягти пе¬редбачений нормами спецодяг, справні та перевірені засоби захи¬сту, а в разі небезпеки пошкодження очей — захисні окуляри.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Які зміни внесено до Порядку розслідування нещасних випадків і професійних захворювань?
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 року № 59 унесено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, ...
Заборони для персоналу підприємства під час раптового відключення електроенергії: відповідь із посібника
Наразі чимало підприємств не можуть функціонувати в ефективному режимі через перебої з електропостачанням. У зв’язку із цим пропонуємо переглянути одне ...