Передплати журнал

ВРУ прийняла Закон, який захищає від мобінгу


16 листопада 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України від 6 вересня 2022 року № 2557-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» (законопроєкт за реєстр. № 5748).

Своїм рішенням Парламент установив, що систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, є порушенням українського законодавства. Психологічний та економічний тиск, ворожа й образлива атмосфера щодо людини неприпустимі в цивілізованому суспільстві нашої країни.

Закон зобов’язує роботодавця вживати заходів для забезпечення безпеки й захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків і напруги на робочому місці, провадити інформаційні, навчальні й організаційні заходи із запобігання та протидії мобінгу (цькування).

Прийнятий Закон запроваджує адміністративну відповідальність за систематичне застосування різних форм мобінгу до працівника. Передбачені умови, за яких роботодавець має відшкодувати моральну шкоду працівнику, що зазнав відповідного цькування.

Працівникові, який вирішив звільнитися через мобінг, Закон гарантує виплату вихідної допомоги в розмірі не менше ніж тримісячний середній заробіток за рахунок роботодавця.

Реалізація положень Закону України забезпечить можливість захисту учасників трудових відносин в Україні від різних форм мобінгу, дозволить врегулювати питання захисту працівників від психологічного тиску на робочому місці, сприятиме підвищенню продуктивності праці.

Новий вебінар «Звільнення працівника у зв’язку з відсутністю на роботі понад 4 місяці». Реєструйтеся за посиланням.

Джерело: Верховна Рада України

Матеріали до теми


Запроваджено платформу «Національна школа управлінців»
В Україні створено платформу «Національна школа управлінців». Її мета — системне підвищення кваліфікацій керівників закладів дошкільної, загальної середньої, професійної, фахової ...