...
Реєструйся

Встановлення норми тривалості робочого часу


Роз’яснення надає головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Ольга Шувакіна.

Чинним законодавством не передбачено встановлювати єдину норму тривалості робочого часу на місяць чи рік. Ця норма може бути відмінною залежно від того, який робочий тиждень установлений на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах й організаціях рішення щодо встановлення норми тривалості робочого часу на відповідний рік ухвалюється самостійно за дотримання, зокрема, вимог ст.50-53, 67 і 73 КЗпП України.

Згідно зі ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди» в колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально – економічних відносин, зокрема режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку, оплати праці.

Отже, власник або уповноважений ним орган самостійно розраховує норму тривалості робочого часу з урахуванням вимог, передбачених КЗпП України.

Матеріали до теми


Важливо для працівників: що потрібно знати про скорочення штату і чисельності
Підставою для розірвання роботодавцем трудового договору може бути скорочення чисельності або штату працівників. Цю норму статті 40 Кодексу законів про ...
Експерт КАДРИ.UA консультує: щодо надсилання трудової книжки поштою в межах України та за кордон
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового департаменту одного з наших партнерів про те, як можна безпроблемно передати ...