Держпраці роз’яснило, як має оплачуватися робота двірника навчального закладу, який заміщає сторожа на час відпустки: виконує вдень обов’язки двірника (повна ставка), а вночі чергує за сторожа (0,75 ставки).
Так, виконання працівником, крім своєї основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або в громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом вважається сумісництвом.
Із двірником, який має виконувати обов’язки сторожа у вільний від основної роботи час, слід укласти строковий трудовий договір. Тобто двірника приймають на посаду сторожа за сумісництвом, оскільки в нього є основне місце роботи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1021 КЗпПУ, працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Водночас слід урахувати, що робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, установлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час (ч. 1 ст. 108 КЗпПУ).
Також Держпраці завважило: відповідно до вимог п. 94 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 р. № 102, працівникам установ освіти, які за графіком роботи працюють у нічний час, здійснюється додаткова оплата в розмірі 35% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в нічний час (у період із 10 годин вечора до 6 годин ранку).
Крім того, під час нарахування заробітної плати слід зважати на вимоги:
- ст. 94 КЗпПУ, якою передбачено, що зарплата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або вповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу;
- ст. 95 КЗпПУ щодо мінімальної заробітної плати;
- ст. 106 КЗпПУ щодо оплати роботи в надурочний час;
- ст. 107 КЗпПУ щодо оплати роботи у святкові та неробочі дні.
Джерело: www.interbuh.com.ua