...
Реєструйся

Як відображати період навчальних зборів та мобілізації у звітності з ЄСВ?


За працівниками, призначеними на військові збори, зберігається місце роботи і середня заробітна плата, нагадав ПФУ у листі № 13070/05-10 від 16 травня 2014 року.

Заробітна плата виплачується за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з виїздом на збори, а також заробітна плата за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітна плата виплачується у звичайні строки, встановлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний.

Виплата середнього заробітку військовозобов’язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, в яких працюють призвані на збори громадяни.

На період мобілізації, на особливий період, але не довше ніж один рік, за працівниками також зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Таку норму запроваджено з 1 квітня 2014 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014 № 1169-VII.

Враховуючи зазначене, трудові відносини, впродовж вищезазначених строків, з такими працівниками не перериваються.

У разі якщо період мобілізації або перебування працівника на військових зборах знаходиться в межах одного місця, то середня заробітна плата, нарахована за цей час, відображається разом із заробітною платою за такий звітний місяць. Якщо період виходить за межі одного календарного місяця, то сума середньої заробітної плати за наступний календарний місяць відображається окремим рядком.

Спеціального коду типу нарахувань для відображення середньої заробітної плати у таблиці 6 додатка 4 звіту нормативно не встановлено.

Право застрахованої особи буде порушено у випадку, якщо «перехідні» суми середньої заробітної плати не будуть відображені окремими рядками для вищезазначених осіб.