...
Реєструйся

Яка відповідальність за працевлаштування непрацездатної особи?


Працівника визнано інвалідом 2-ї групи (неробоча). У довідці медико-соціальної експертизи зазначено, що працівник непрацездатний. Працівник бажає продовжити працювати, своєю чергою, у роботодавця претензій до виконання ним обов’язків немає. Що загрожує підприємству за працевлаштування непрацездатного інваліда?

Відповідно до ст. 2 Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. № 875-XII (далі — Закон № 875):

«інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист. В ч. 1 ст. 3 цього ж Закону встановлено, що «інвалідність як міра втрати здоров’я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я».

Керуючись ст. 5 Закону № 875, порядок та умови визначення потреб у зв’язку з інвалідністю встановлюються на підставі висновку медико-соціальної експертизи і з урахуванням здібностей до професійної та побутової діяльності інваліда. Види й обсяги необхідного соціального захисту інваліда надаються у вигляді…

Повний текст відповіді читайте в системі «КАДРОВИК-онлайн»

Увага! Матеріалами системи можуть користуватися лише передплатники «КАДРОВИК-онлайн».

З відповіді ви дізнаєтеся, зокрема, про:
• установлення інвалідності МСЕК;
• дії роботодавця в разі встановлення інвалідності працівнику;
• переведення на легшу роботу;
• відповідальність за порушення законодавства про працю.
З питань придбання доступу до системи:
(044) 507-2226 (27), podpiska@mediapro.com.ua

Замовити безкоштовний доступ для тестування системи »

Придбати доступ