Причиною гендерної нерівності на ринку праці назвали недостатню “цифрову обізнаність” жінок. Такі результати нового дослідження, яке провела консалтингова компанія Accenture в 2016 році в 31 країні світу.
На думку авторів дослідження, якщо сучасні жінки вдвічі швидше опановуватимуть нових навички в цифровій сфері, у розвинених країнах гендерний розрив у працевлаштуванні вдасться усунути до 2040 року. Про це пише rabota.ua.
Під “цифровою обізнаністю” дослідники мають на увазі НЕ навички програмування або складної технологічної роботи, а вміння використовувати сучасні компьютерні засоби для пошуку роботи і освіти: наприклад, самоосвіта за допомогою дистанційних онлайн-курсів або пошук вакансій в інтернеті.
Дослідження показало, що в країнах з високим рівнем цифрової освіченості жінок не так помітні професійні та зарплатні відмінності між представниками різних статей. Найбільше “дружать” з технологіями мешканки США, Нідерландів, Великобританії та скандинавських країн. Загалом у світі чоловіки набагато частіше покладаються на технології, що, на думку експертів Accenture, часто допомагає їм просунутися по службі.
У рамках дослідження 5000 чоловіків і жінок були опитані щодо того, як часто вони використовують інтернет і інші онлайн-інструменти для пошуку роботи, підвищення кваліфікації тощо. Найвищі результати в трьох чвертях країн показали чоловіки.