Довідкове щоквартальне видання журналу «Довідник кадровика. Спецвипуск» видається за інформаційної підтримки Міністерства соціальної політики України, виходить друком щокварталу на різну тематику.
Обираючи тему для спеціального випуску редакція журналу постійно аналізує потреби наших передплатників, які саме теми користуються попитом на гарячій лінії, проводить постійний моніторинг чинного законодавства, бере до уваги останні зміни, що відбулися.
ТЕМИ ЩОКВАРТАЛЬНОГО ЖУРНАЛУ «ДОВІДНИК КАДРОВИКА. СПЕЦВИПУСК» У 2017 РОЦІ:
• І квартал — Листування та організація роботи зі службовими листами
• ІІ квартал — Організація та забезпечення безпеки праці
• ІІІ квартал — Добір персоналу на підприємстві: основні етапи, методи, документація
• ІV квартал — Аудит кадрової документації
ТЕМИ ЩОКВАРТАЛЬНОГО ЖУРНАЛУ «ДОВІДНИК КАДРОВИКА. СПЕЦВИПУСК» У 2016 РОЦІ:
І квартал — КАДРОВЕ діловодство у зразках: приймаємо і звільняємо працівників. Практичні рекомендації
У першій частині видання розглядаються правила прийняття на роботу, проаналізовано покрокову процедуру укладення трудового договору, узгодження його умов і форми, а також даються приклади оформлення цього документа. Окремо викладено вимоги щодо прийняття на роботу за контрактом.
Друга частина присвячена звільненням з роботи. Розглянуто основні правила і підстави припинення трудового договору, наведено особливості звільнення працівників.
Легко сприйняти матеріал допоможе великий масив зразків документів. Також наводяться відповідні зразки записів у трудовій книжці.
ІІ квартал — УСЕ ПРО УТВОРЕННЯ структурних підрозділів на підприємстві. Нормативна база, зразки документів, приклади утворення
Матеріали цього спецвипуску стануть для кадровика своєрідним довідником, який має на меті допомогти їм у роботі під час вирішення різних питань, що пов’язані з утворенням або реорганізацією структурних підрозділів на підприємстві.
У спецвипуску наведені приклади документів, що регулюють діяльність різноманітних структурних підрозділів на підприємстві (Положень про певний структурний підрозділ або витягів з них), як для традиційних структурних підрозділів — відділ кадрів або відділ збуту, так і для більш сучасних — наприклад, відділ з управління ризиками або відділ інвестицій та новацій.
ІІІ квартал — НОВЕ У СОЦІАЛЬНОМУ СТРАХУВАННІ з тимчасової втрати працездатності. Заповнення і оплата листка непрацездатності при різних ситуаціях
З урахуванням положень законодавчих та підзаконних актів, ситуацій з практики та значного досвіду роботи в системі соціального страхування, розкриватимуться, зокрема, такі питання:
- вимоги до оформлення та видачі листка непрацездатності, порядок його опрацювання та вирішення спірних питань;
- правові засади діяльності комісії (уповноваженого) з соціального страхування, її повноваження та функції;
- порядок визначення розміру страхового стажу, з урахуванням якого визначається розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності;
- визначення розміру допомоги з тимчасової втрати працездатності та допомоги по вагітності та пологах тощо.
ІV квартал — ПЕНСІЇ по-новому
У сфері пенсійного забезпечення постійно відбуваються зміни. Однією з таких є нова редакція ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», яку законодавець пропонує викласти у такій редакції:
«Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є інформація з персоніфікованих даних працівника, що підтверджує сплату внесків на соціальне страхування. За період до 2004 року наявність трудового стажу може бути підтверджена трудовою книжкою. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України».
Як бачимо, трудові книжки можуть бути скасовані. Про ці та інші новації у сфері пенсійного забезпечення станом на листопад 2016 року — у спецвипуску.
Придбати видання |