Обов’язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття визначено в ст. 180 Сімейного кодексу України (СКУ). Сплата аліментів може бути добровільною або примусовою (за рішенням суду).
За домовленістю між батьками дитини, той з них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь в її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. Головне, щоб добровільна сплата аліментів на утримання дитини до досягнення дитиною повноліття (їх розмір, вид, періодичність сплати тощо) влаштовувала матір (батька), яка (який) безпосередньо ці аліменти отримує.
Ще одним видом добровільної сплати аліментів є укладення між батьками договору про сплату аліментів на дитину. В договорі визначається розмір та терміни виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, встановлені СКУ. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується (частина перша ст. 189 СКУ).
При цьому якщо платник аліментів добровільно виплачує їх, він може самостійно виплачувати їх із власних коштів або подати…
Повний текст статті читайте в системі «КАДРОВИК-онлайн»
Увага! Матеріалами системи можуть користуватися лише передплатники «КАДРОВИК-онлайн».
• термін відрахування аліментів;
• як сплачуються аліменти;
• зразок заяви з проханням утримувати із заробітної плати аліменти.
З питань придбання доступу до системи: (044) 507-2226 (27), podpiska@mediapro.com.ua |